MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 101.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 101.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kanla yazılan destan!

Kozan’ın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 101.yıldönümü nedeniyle, MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı mesaj yayınladı. Kozan’ın, 2 Haziran 1920’de büyük mücadeleler vererek, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi verdiğini, işgalcileri söküp attığını dile getiren Atlı; günümüzde de bağımsızlığımıza ve kutsal vatan topraklarına göz dikenler olduğunu ifade etti.

İşgalci Fransızlar’ın “Ermeni Devleti” kurulacağı sözüyle yanlarında getirdiği Ermenilerden oluşan katil güruhu da yanlarına alarak, yerli halk üzerinde terör estirip, yağmalamaya başlamasıyla birlikte; topyekün direniş hareketi başlatan Kozanlılar; Bozatgediği’nde, Haçin’de, Kozan Dağları’nda düşmana aman vermeyecek bir kahramanlık destanı yazdı.

1 yıl 2 ay 24 gün süren esaret sırasında büyük bedeller ödeyen Kozan’ın Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Başkan Atlı; 1.Dünya Savaşı’nın ardından haksız şekilde yurdumuzu istila eden emperyalist güçlere karşı Türk Milleti’nin topyekün bir mücadele verdiğini, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde dünyanın ezilen milletlerine ışık olan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaştığını belirterek,

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı,
MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı,

“Türk Milleti tarih boyunca hür doğmuş ve hür yaşamıştır. Bundan 101 yıl önce büyük bedeller ödeyerek, Kozanlılar bir daha gelmemek üzere düşmanı kovmayı başarmıştır. Sömürgeciliğe, Emperyalizme ve işgale karşı yediden yetmişe ölümü göze alarak, başka bir ülkenin bayrağı altında esareti kabul etmeyen Kozanlılar; büyük bir direnç gösterip bağımsızlığa olan tutkularını ortaya koymuş, işgalcilere büyük bir ders vermiştir. Bugün kutsal vatan topraklarında özgürce yaşamamızı sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

One thought on “Kanla Yazılan Destan!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir