KIZILAY'DAN KÖY OKULLARINA DESTEK
Kızılay’dan Köy Okullarına Kırtasiye Dağıtımı

ADANA / Ülkelerin gelişmişlik seviyelerinden söz ederken en önemli göstergelerden birisi olan eğitim için dört koldan yardım sağlayan Türk Kızılayı, hijyen desteği ve okul öncesi sınıf tefrişatının ardından bu kez Toroslardaki köy okullarına kırtasiye desteğinde bulundu.

KIZILAY'DAN KÖY OKULLARINA DESTEK
KIZILAY’DAN KÖY OKULLARINA DESTEK

Türk Kızılay okulların açılmasıyla birlikte eğitim yardımlarına kırtasiye destekleriyle devam ediyor. İlçelerdeki köy okullarına öncelik verilerek planlanan kırtasiye yardımları dağıtılmaya başlandı. 

Okulları ziyaret ederek,  tespit ettikleri ihtiyaçlar
Okulları ziyaret ederek, tespit ettikleri ihtiyaçlar
Köy Okullarına Destek

Genç Kızılaycılar, birleştirilmiş sınıflar ve taşımalı eğitimin gerçekleştirildiği taşradaki okulları ziyaret ederek,  tespit ettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda kırtasiye yardımlarını teslim ediyor.

Defterler, kalem,   boya ve cetvel setlerinin yanında sınıf kitaplıkları için hikaye kitapları da temin ederek çocuklara ulaştıran Kızılay, hayır duaları aldı.

Türk Kızılay okulların açılmasıyla birlikte eğitim yardımlarına kırtasiye destekleriyle devam ediyor.
Türk Kızılay okulların açılmasıyla birlikte eğitim yardımlarına kırtasiye destekleriyle devam ediyor.
Kızılay ‘dan Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Genç Kızılay Adana Başkanı Gamze Yalçın,  “Bu yardımları ulaştırmamızda emeği geçen tüm Kızılay Gönüllülerine teşekkür ederiz. Bağışçılarımız sayesinde çocukların eğitim ihtiyaçları karşılanıyor. Bir çocuğu kazanmak dünyayı değiştirebilir. Çocuklara yapılan yatırım gelecekte mutlaka karşılık  bulacaktır. Öğrencilerimize yeni eğitim dönemlerinde başarılar diliyorum.” dedi. Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluğu görmek bizleri de mutlu etti” diye konuştu.

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ
Çocuklara yapılan yatırım
2 thoughts on “Kızılay’dan Köy Okullarına Destek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir