Kripto para firması, 610 milyon dolarını çalan hırsıza baş güvenlik danışmanlığı teklif etti
Kripto Para Firması,Hırsıza Baş Güvenlik Danışmanlığı Teklif Etti

Kripto para firması, 610 milyon dolarını çalan hırsıza baş güvenlik danışmanlığı teklif etti

Parasının çoğunu geri alan Poly Network firması, “Mr White Hat” (Bay Beyaz Şapka) adlı hackera 500 bin dolarlık “sistem açığı ödülü” teklif etti

Bu yıl martta 60 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, şu anda 45 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor 

610 milyon doları (yaklaşık 5 milyar 175 milyon TL) çalınan Poly Network isimli kripto para firması, sorumlu hackera şirketin baş güvenlik danışmanlığı işini teklif etti.

Firma “Mr White Hat” takma adlı hackera şirkette çalışma davetinin yanı sıra, çalınan kripto paraları iade etmesi için 500 bin dolarlık (yaklaşık 4 milyon 250 bin TL) “sistem açığı ödülü” de teklif etti.

Firma, Twitter hesabından yayımlanan mesajda, “Poly Network, #mrwhitehat’i hukuken sorumlu tutma niyeti taşımamakta ve kendisini Baş Güvenlik Danışmanı’mız olmaya yürekten davet etmektedir. 500 bin dolarlık ödül yolda. #mrwhitehat ödülle ne yapmayı tercih ederse etsin, hiçbir itirazımız yok” dedi.

Sistem açığı ödülleri, bir şirketin sistemlerindeki veya yazılımlarındaki güvenlik açıklarını gösteren “dostane” hackerları mükafatlandırıyor. “Beyaz Şapka” ise etik nedenlerle hackerlık yapan kişiler için kullanılan bir terim.

Poly Network, hackerın ödülü kabul etmediğini fakat ödülü blok zincir güvenliği üzerine çalışan teknik topluluğa verebileceğini ifade etti.

BENZER HABERLER KLİPTO PARA HIRSIZLIĞI

One thought on “Kripto Para Firması,Hırsıza Baş Güvenlik Danışmanlığı Teklif Etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.