AOSB’DE KULUÇKA MERKEZİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
AOSB’DE KULUÇKA MERKEZİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Üniversite-sanayi iş birliğine odaklanarak akademi ve sektörü entegre edecek çalışmaları her geçen gün artıran Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü’nün; girişimcilere ve akademisyenlere projelerini geliştirip, inovatif çalışmalar üretebilecekleri  Kuluçka Merkezi’nin kurulum hazırlıkları devam ediyor. Bu kapsamında, AOSB ve SASA Polyester arasında yapılabilecek ortak proje ve iş birliklerine yönelik istişarelerde bulunmak üzere toplantı gerçekleştirildi. 

AOSB Kuluçka Merkezi, bilim, teknoloji, inovasyon ve tasarımı bir araya getiren alt yapı imkânları ile yaratıcı fikirlerden şirketler inşa ederek, öğrencilerin, yeni mezunların ve akademisyenlerin girişimci ruhunu desteklemeyi; kendinden sonraki nesillere ilham olacak genç girişimci iş insanları yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda, merkezin bilinirliğinin artırılması ve sunulacak hizmetlere yönelik toplantılar gerçekleştiren AOSB uzmanları, SASA firmasına ziyarette bulundu.

AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ile AOSB Proje Destek Ofisi Proje Uzmanı Özkan Özbek tarafından SASA’ya gerçekleştirilen ziyaret kapsamında toplantıya,  SASA firmasını temsilen AR-GE ve Laboratuvar Yöneticisi Dr. Eray Şenli katıldı.

ORTAK PROJELER KONUŞULDU

Toplantıda; AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi kapsamında SASA firması ile yapılması planlanan iş birlikleri konuşuldu. AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi’nde girişimcilere verilecek ücretsiz mentörlük hizmetlerine yönelik bilgilendirme yapılırken, AOSB’de bulunan firmalar ile SASA Polyester arasında yapılabilecek ortak projelere yönelik fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Toplantı için SASA Polyester A.Ş yöneticilerine teşekkür eden Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen; AR-GE ve tasarım kültürünü yaygınlaştırmak, iş birliğini güçlendirmek, yeni fikirlerin ortaya çıkmasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve bölgede öne çıkan projelerin sayısının artırılmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Ar-Ge ve Tasarım İstişare Kurulu’nun  (AGTM), gerçekleştirilecek 3. toplantısına SASA Polyester A.Ş yöneticilerini de davet etti.  

AOSB KULUÇKA MERKEZİ GİRİŞİMCİ YETİŞTİRECEK

AOSB Kuluçka Merkezi, nitelikli tekno-girişimin ortaya çıkması için gerekli temel alt yapıyı sağlayacak. Canlı bir inovasyon ve teknoloji geliştirme ekosistemi oluşturarak, bölgenin bir çekim merkezi haline gelmesini ve organik olarak büyümesini sağlayacak bir yapı olacak. Bölgenin dinamikleri ve insan kaynakları değerlendirilerek, inovatif ve teknoloji odaklı çalışmalar üreten girişimcilerin yetiştirilmesi sağlanırken; Adana’nın rekabetçiliğini artıracak yeni bir alt yapı daha oluşturacak. Bu doğrultuda merkez, girişimcilerin ihtiyaç duyacakları temel gereksinimleri kendi bünyesinde sağlayacak. 

Dilek Akın

İLGİLİ HABERLER : ASOB

One thought on “Kuluçka Merkezi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.