VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ MANTAR ÜRETİM TESİSİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında düzenlenen ‘‘Güney Adana Bölgesi’nde Mantar Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması’’ projesi doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığının hibe desteğiyle kurulan mantar üretim tesisini ziyaret etti.

Akkapı Mahallesi’nde bulunan tesisin ziyaretine Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile mantar üreticileri katıldı.

Tesise gerçekleştirdiği ziyaret sırasında tesis, işleyişi ve ürünler hakkında tesis sahibi Gülbeyaz Sevil’den bilgiler alan Vali Demirtaş, ziyarete katılan mantar üreticileriyle gerçekleştirdiği sohbette üreticiler tarafından iletilen talep ve beklentilerin takipçisi olacaklarını kaydetti.

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan,
‘‘Güney Adana Bölgesi’nde

Güney Adana Kalkınma Programı ile Adana’nın dezavantajlı kesimlerini geliştirmeyi ve bu bölgede ikamet eden vatandaşların istihdamının arttırılması ve meslek edinmesine yönelik birçok proje gerçekleştirdiklerini dile getiren Vali Demirtaş; Adana’mızın tüm bölgelerinin gelişmişlik seviyesini arttırıncaya kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu proje kapsamında mantar yetiştiriciliğini meslek edinen vatandaşlarımızı tebrik ediyor, gösterdikleri cesaretin ülkemizde meslek edinme fırsatı arayan tüm vatandaşlarımıza özellikle de kadın vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Üreticimize hayırlı ve bereketli bir hasat diliyorum.’’ dedi.

HABER UĞURHAN TEMUR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir