OKUL SÜTÜ İLE TASARRUF OLUR MU !..

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, okullarda, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemek amacıyla 2011-2012 eğitim öğretim yılında başlatılan okul sütü programı 7 yıldır uygulanıyordu. Okul sütü programı 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde sessiz sedasız kaldırıldığı duyumunu almış durumdayız.

KONCUK, Türkiye genelinde yaklaşık 35 bin okulda 7 milyon öğrenciye, 250 ile 300 milyon arasında kutu süt dağıtıldığı bilinmektedir. “Tanzim satışların” gündemde olduğu bir dönemde, çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımını kolaylaştırmak için 7 yıldır aralıksız sürdürülen okul sütü programı, kaldırılmış mıdır?

Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri okul sütü programının uygulamadan kaldırılması konusunda ortak protokol yapılmış mıdır? Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın görüşleri alınmış mıdır? diyen KONCUK, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak, okul sütü programı uygulamasının kaldırıp kaldırılmadığına dair bir açıklama yapacak mısınız? Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ tarafından cevaplandırılmasını talep ederek soru önergesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir