Ramazan Abay (Prof. Dr.) – TÜİK’in açıklamış olduğu 2020 yılı enflasyon oranı yüzde 14,6 fakat bu oranın gerçekte yaşanan, katlanılan enflasyon oranı ile hiç ilişkisi yoktur. Piyasanın gerçek enflasyon oranı yüzde 30 dolaylarındadır. Tüm emeklilere yüzde 7,5-8,5 arasında yapılan zam oranı TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranının yarısı kadardır. Emekli mağdur edilmiştir.

“Otoyol,Köprü…Zamları ve “Üvey Evlat” Emekli Zammı”

NOVACELL AJANS / Ramazan Abay (Prof. Dr.) – TÜİK’in açıklamış olduğu 2020 yılı enflasyon oranı yüzde 14,6 fakat bu oranın gerçekte yaşanan, katlanılan enflasyon oranı ile hiç ilişkisi yoktur. Piyasanın gerçek enflasyon oranı yüzde 30 dolaylarındadır. Tüm emeklilere yüzde 7,5-8,5 arasında yapılan zam oranı TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranının yarısı kadardır. Emekli mağdur edilmiştir. Otoyol – Köprü

TÜİK’in açıkladığı yüzde

Emekliye ayrım gözetmeksizin asgari TÜİK’in açıkladığı yüzde 14,6 enflasyon oranı kadar zam verilmeliydi. Bu oran bile gerçekte pazarda realize olan enflasyonun yarısına tekabül etmektedir. 1 Ocak 2020 dolar kuru üzerinden yüzde 25-26 artış yaparak tepit edilen, etkin kullanılmayan otoyol – köprü lere zam yapılıyor da emekliye “üvey evlat” muamelesi yapılıyor olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Üvey Evlat” Emekli Zammı
Prf.Dr. Ramazan Abay
One thought on ““Otoyol,Köprü…Zamları ve “Üvey Evlat” Emekli Zammı””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir