Özülkü yakın dostunu kaybetti
Siyasetçi ve iş insanı Özülkü Sadık dostunu kaybetti

Adana’nın tanınmış iş insanlarından ve Adana Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yasemin Şule Özülkü sadık dostu Rocky’i kaybetti. Solunum yetmezliği ve fıtığı olan Rocky girdiği ameliyattan çıkamadı. Adana’da birçok sivil toplum örgütlerine üye, STK’lara, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğine de destek olan Özülkü, Mart’ın son gününde sadık dostunu toprağa verdi. Özülkü; “Yaratılanı severim Yaratandan ötürü” dedi.

Adana’nın tanınan başarılı iş insanlarından biri olan, iş, siyaset ve STK’lara verdiği destekle bilinen, iki erkek çocuğu ve bir torunu olan iş insanı Yasemin Şule Özülkü, 5 yıldır hayatında olan canı kadar sevdiği sadık patili dostu Rocky’i kaybetti. Rocky solunum ve fıtığı nedeniyle girdiği ameliyattan çıkamadı.

Başarılı iş insanı ve siyasetçi Şule Özülkü; “Sanal İklim Zirvesinde karbon emisyonunun azaltılması, iklim faaliyetlerinin ekonomik faydaları, dönüşüm teknolojileri ve küresel iklim değişikliği için çalışan devlet dışı aktörler gibi konular görüşüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız (Milyon ağaçlar diktik, millet bahçesi yaptık) diye cevap verdi. 

Hayvanlarımızda doğanın bir parçası, eminim ki TBMM’nde bekleyen Hayvan Hakları Yasası en mükemmel şekilde çıkacak. Hayvanlar ve doğa bütün,  insanlığın ortak değeri ve siyaset üstü. Biz İslam’ın bize emrettiği inançla; “Yaratılanı severim Yaratandan ötürü”’ye iman etmişiz. Ayrıca Rocky bana şunu öğretti. Her canlının yaşam hakkına saygı duymayı. Seni asla unutmayacağım sevgili dostum, bu konuda yapılan çalışmalara destek vermeye devam edeceğim.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir