Pes doğrusu!

Pes doğrusu!

Beyefendilerin keyfi yerinde. İşin kolayını bulmuş belediye kurumunun başındakiler…Branda pankartları ile cadde ve sokakları donatarak, Adana’da milli bayramları ve yeni yılı kutlamak moda oldu. Alın size yerel basının yalaka ve dik durmasını bilmeyen güzide yöneticilerine kapak olsun.

Basın bültenleri internet ve gazetelerde yayınlanıyor.

Nasıl? Güzelmi bu ilan yayınlama yöntemi…Umurundamı! Beyefendiler için, yerel basının ekonomik sıkıntılar nedeniyle kıvranması ve ayaklar altına düşmesi.Nasıl olsa her gönderilen, basın bültenleri internet ve gazetelerde yayınlanıyor.

Pes Doğrusu
Pes Doğrusu

Bu sözleri sarfeder’ken gerçek anlamda duyarlı olan başkanlara sözümüz olamaz.Yeri zamanı geldiğinde mangalda köz bırakmayanlar, istedikleri kişi ve kişilere kaynak aktarmasını iyi bilen kurumların başındakiler, iş yerel basına desteğe gelince, kırk dereden su taşıyorlar.Ancak, iyi biliyorum. Bu suç elbette sizin değildir. Sizin bu hale gelmenize vesile olanlar ve sözüm onlara dik durmasını bilmeyen bazı yalakalar ve tutarsız meslektaşlarımızdır. Bu zihniyette olan ve küçük hesaplar peşinde koşanlar olduğu müddetce bu durumlar elbet olacaktır.

Elbette ilkelerinden taviz vermeyenler

Hani yerel basın yanlız değildi! Mutlaka desteklenmeliydi. Boş nutuklara karnımız tok artık. Bunu çok iyi bilisin sn vekillerimiz ve Adana’mızın siyasi ve güzide yerel yöneticileri…Elbette ilkelerinden taviz vermeyenler bu güne kadar sıkıntı çekse de ölmedi ve ayaktaysa, bundan sonra’da elbet ayakta durmasını iyi bileceklerdir. Unutmayın biz bu mesleği şiar edinirken, haksızlık nereden gelirse gelsin, haksızlığa karşı, dik durmasınıda iyi bileceğiz.

Yusuf KAHRAMAN
One thought on “Pes doğrusu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir