Şampiyon Ali anıldı

19 Mart 2012’de aramızdan ayrılan efsane futbol adamı, vefatının 9.yıldönümünde de unutulmadı

Şampiyon Ali anıldı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi (TSYD) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Adana Şubesi’nin kurucu üyesi Ali Hoşfikirer, vefa-tının 9.yıldönümünde de unutulmadı. Her yıl Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabri başında ailesi tarafından düzenlenen, dostlarının ve spor adamlarının katıldığı anma töreninin, pandemi nedeniyle bu yıl düzenlenmeyeceği ifade edildi.

Ülke futboluna unutulmaz hizmetler veren, kentimizin önemli markaları olan Adanaspor ve Adana Demirspor’un yanı sıra birkaç takımı daha şampiyon yaparak bir üst liglere taşıyan, bir çok genci Türk futboluna kazandıran ŞAMPİYON ALİ 19 Mart 2012’de aramızdan ayrılmıştı.

ESENDEMİR: ANILARIMIZDA YAŞAYACAK

Ali Hoşfikirer’in Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) kurucu üyeleri arasında yeraldığına dikkat çeken Başkan Cafer Esendemir; Ali Hoşfikirer’in sporcu kimliğinin yanı sıra gazeteci kimliğine de sahip olduğunu belirterek, “Ali ağabeyimiz gerek kişiliği ve gerekse de duruşu, özverisi, çalışkanlığı ve sporcu kimliğiyle de hepimizin yaşamında kalıcı izler bıraktı. Türk futboluna inanılmaz katkılar sağladı. Adanmışlık duygusu içinde hareket ederek, maddiyata önem vermeyip, eğitimci özelliğiyle hareket ederek büyük başarılara imza attı. Bir çok kulüpte şampiyonluklar yaşadı. Güleryüzü, hoş sohbeti, nüktedanlığı ve sevgi dolu yüreğiyle anılarımızda yaşayacak.  Kendisini ve hizmetlerini asla unutmayacağız. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi

ÇAKIN:ASLA UNUTMAYACAĞIZ

TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın; Ali Hoşfikirer’in Türk futboluna kalemiyle de hizmet ettiğini, spor yazılarıyla geniş bir kitleye hitap ederek; futbolu sevdirdiğini, bilgisi, enerjisi, çalışkanlığı ile çevresinde büyük bir saygı uyandırdığını belirterek, “Ali Hoşfikirer hepimizin ağabeyi, yol göstericisi ve dostuydu. Yaşamı boyunca büyük başarıla imza atmış, efsaneler arasına adını yazmıştı. Kendisiyle yaşam yolculuğunda bir süre birlikte yol almanın mutluluğunu yaşıyorum. Anılarını, şakalarını ve hoş sohbetini özlüyoruz. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin asla unutmayacağız. Şampiyon Ali gönüllerimizdeki yerini koruyacaktır” şeklinde konuştu.

SÜMER: ALİ ABİYİ İFADE ETMEYE KELİMELER YETMEZ

TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Ali Hoşfikirer’in hizmetlerinin asla unutulmayacağını, TÜFAD Adana Şube’nin bugünlere gelmesinde çok büyük çabası olduğunu ifade ederek; “Ali abimiz her yönüyle mükemmel bir insandı. Bir ağabey, bir dost ve büyük bir eğitimciydi. Türk futboluna ve antrenörlüğüne önemli katkıları oldu. Renkli bir kişiliğe sahip olan Ali ağabeyimiz girdiği her ortamı aydınlatırdı. Hoşgörüsü, güleryüzü, sevecenliğiyle hepimizi derinden etkileyen Ali abimizi anlatmaya kelimeler yetmez. Erken kaybettik. Daha yapacağı çok hizmet vardı. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Şampiyon Ali anıldı
Şampiyon Ali anıldı
BOZAN: YAŞAYAN EFSANEYDİ

ASKF Genel Başkanı Ahmet Bozan da Ali Hoşfikirer’in Türk futboluna yaptığı hizmetlerin çok büyük olduğunu, bir çok gencin yaşamına dokunduğunu, bir efsane olduğunu belirterek, “Kendisini tanımak, bir süre birlikte olmak, aynı ortamlarda bulunmaktan büyük onur duydum. Kendisini Türk futboluna adayan, bu uğurda bir ömür vakfeden Ali ağabeyimizi asla unutmayacağız. Kazandığı başarılarla Adana ve Ülke futbolunun mihenk taşı haline gelmişti. Bir abideydi, yaşarken efsane haline gelmişti. Aidiyet duygusu içerisinde hareket ederek üyesi olduğu her kuruluşa hizmet etmek için sergilediği özveriyi unutmayacağız. Çok iyi bir insandı. Ruhu şad olsun” dedi. UHA (UNİ)

One thought on “Şampiyon Ali Anıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir