Seyhan’da “Sanat” her yerde (Tiyatro oyunu görüntü) Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, “Sanat Sokağımızda” projesi kapsamında “Düğün ya da davul” oyununu bu kez Pınar Mahallesi’nde sahneledi.

Seyhan’da “Sanat” her yerde
“Düğün ya da Davul” Pınar Mahallesi’nde Başkan Akay, oyunu halkla birlikte izledi Sanatsever Mahalle halkı, oyunu “Kapalı Gişe” izledi!
Halkın sanatla buluşmasına önem veren Seyhan Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle sanatı halkı ayağına kadar taşımaya devam ediyor. Seyhan Belediyesi Kültür Müdürlüğü Şehir Tiyatrosu oyuncuları, “Sanat Sokağımızda” projesi kapsamında “Düğün ya da Davul” Tiyatro oyununu bu kez Pınar Mahallesi Kapalı semt pazarında sahneledi. Tiyatro oyununu Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Pınar Mahalle Muhtarı Saniye Çelik ile aralarında çocukların da olduğu çok sayıda vatandaş izledi.
TİYATRO OYUNU ADETA “KAPALI GİŞE” İZLENDİ
Tiyatro oyununu takip etmek isteyen yurttaşlar, Pınar Mahallesi Kapalı Semt pazarını doldurdu.
Aralarında çocukların da olduğu sanatsever Mahalle halkı, Kapalı semt pazarında izdihama neden oldu. Yoğun katılım nedeniyle Tiyatro oyunu adeta “Kapalı Gişe” oynanırken, yurttaşlar oyun bitiminde tiyatrocuları alkışlarıyla ödüllendirdi.
AKAY ”SANATSEVER HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, oyun bitiminde sahneye çıkarak Tiyatro oyuncularını performanslarından dolayı kutladı. “Seyhanlı vatandaşlarımız sokakta sanatla buluşmaya devam
edecek” diyen Başkan Akay “Çünkü ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur’. Bu düşünce ile Seyhan’ın her Mahallesine sanatı ulaştırmaya devam edeceğiz. Seyhan
Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularımızı kutluyor, sanatsever vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Pınar Mahalle Muhtarı Saniye Çelik ve vatandaşlarda “Sanat Sokağımızda” projesi kapsamında tiyatro oyununu Mahallelerine kadar getiren Başkan Akay’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir