TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkezinde yaptığı basın toplantısında aşağıdaki konulara değindi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkezinde yaptığı basın toplantısında aşağıdaki konulara değindi

AK PARTİ İKTİDARINI BU KONUDA ŞEFFAF OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Pandemiyi atlatmamızın koşulu; iktidarın tamamen şeffaf, gerçekçi bir şekilde aşılama sürecini bütün ulusumuzla paylaşmalıdır. Birçok Avrupa ülkesi aşılama işlemini bitirdi ya da %80’ini tamamladı. Ülkemizde ne kadar aşı vardır? Ne kadar süre içerisinde aşılanma bitirmesi hedeflenmelidir? Aşı alımında ekonomik zorluklar var mıdır? Şayet böyle zorluklar varsa ulus olarak bir araya gelip büyük bir dayanışma kampanyasıyla 150 milyon aşıyı ulusumuz alacak güce sahiptir. Bu süreç, açık ve net olmazsa, süreci atlatmak zor gözüküyor. Çözüm; bütün yurttaşlarımızın süratle aşılanmasıdır. Ak Parti iktidarını bu konuda daha şeffaf olmaya, açık olmaya davet ediyoruz. 

TÜRKİYE MİLLETVEKİLLİĞİ SON DERECE ÖNEMLİDİR

Türkiye Milletvekilliği son derece önemlidir, ülkemizdeki bütün siyasi partiler bir araya gelerek, Türkiye Milletvekilliği konusunda bütün düşüncelerin parlamentoda temsil edilmesi, teşkilatlara daha fazla yer açılması, demokraside hiçbir oyun hiçbir görüşün parlamento dışında kalmaması açısından TDP olarak Türkiye milletvekilliği çağrımızı bir kez daha yeniliyoruz.

HELALLİK, İNANÇLARIMIZA GÖRE SON DERECE ÖNEMLİDİR

Helallik, inançlarımıza göre önemlidir ama bir siyasi kullandığı zaman haklı olarak farklı yerlere çekilebiliyor. Biz TDP olarak, iktidar hata yapsın da bunun üzerine dünya kuralım mantığında değiliz ancak AK Parti iktidarı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kiracılarından pandemi süresi içerisinde kira almamalıdır, kısa çalışma ödeneği pandemi süresi içerisinde mutlaka devam ettirilmelidir. Sağlık çalışanlarının ekonomik beklentisi mutlaka yerine getirilmelidir. Bunların yapılmasını beklemekteyiz.

HER AMPULÜN BİR SÜRESİ VARDIR

Partimizin logosu çok konuşuldu, konuşulmaya devam ediyor bizim logomuz kalp insanlar yaşadığı süre içerisinde bizim kalbimiz Türkiye için atacak. Ak Parti’nin logosu ampuldür her ampulün bir süresi vardır ampulü değiştirme zamanı yaklaşmıştır, yapılacak olan ilk genel seçimlerde TDP, ampulü değiştirmeye hazırlanıyor.

MAALESEF HAL VE GİDİŞAT İYİ DEĞİL

17 günlük kapanma süresinden sonra, keşke bugün güzel konulardan bahsedebilseydik ama maalesef hal ve gidişat iyi değil. Kapanma diyoruz, aşı yok. Kapanma diyoruz, kapanan ne yiyip içsin, gelirler kapalı, giderler açık. İş yok, dükkan yok, ticaret yok, faturalar kapıya dayandı.

Çiftçinin ürünü günlüktür, aynı gün satamazsa elde kalır ama 17 gün çiftçi için bir şey yapılamadı. Kısacası, neresinden bakarsanız bakın, durum çok karamsar.

Kimse kusura bakmasın… İyi giden bir şey yok, keşke iyi şeyler olsa da, biz de alkışlasak ama maalesef durum kötü.

VAZİFEMİZ; ÇARE BULMAKTIR

İşte Atatürk’ün dediği gibi “Bu ahval ve şerait içinde dahi” vazifemiz, çare bulmaktır. Çare yeni projelerdir. Ülkemizin sorunlarına çözüm için bizde çare var. Çare, taze kan, enerji dolu yeni kadrolardır, bizde var. Çare Değişim’de.

LÜTFEN ANKETLERİ İYİ TAKİP EDİN

Halkımız da bunu gördü ve anketleri lütfen iyi takip edin. 4.5 aylık bir parti olarak, yıllanmış partilerin hepsinin üstünde görünüyoruz. İnşallah kurultayımızı temmuz ayında yaptıktan sonra ülkenin umutla, özlemle, güvenle beklenen partisi biz olacağız.

HİÇBİR GENÇ GÖZÜNÜ YURT DIŞINA DİKMEYECEK

Değerli arkadaşlar, yarın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı.

Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, Atatürk’ü sadece anmakla yetinemeyiz. Biz Ata’mızın ilkelerini her zaman savunmaya korumaya devam edeceğiz.

Yarın 19 Mayıs’ta Samsun’da olacağım. Bandırma Vapuru önünde Ata’nın manevi huzurunda tekrar söz vereceğim. Bu aziz milleti özgür günlere ulaştırıncaya kadar, ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandıracağız. Gençlerimizi, kendi topraklarında taçlandıracağız. Hiçbir genç gözünü yurt dışına dikmeyecek. Beyin göçünü mutlaka önleyecek, üniversite gençliğini kredi borcu ayıbından kurtaracağız.

TDP olarak, Türkiye’ye tam adaleti, eşitliği, kardeşliği biz getireceğiz. Bu 19 Mayıs şahit olsun ki, keskin kutuplaşmayı ortadan kaldıracağız. El ele, omuz omuza, her 19 Mayıs’ta özgürlük türküleri söyleyecek, birlikte halaylar çekeceğiz. İstikbalimiz, yarınlarımız sevgili gençlerimizin bayramını Samsun’da kutlayacağız.

One thought on “Sarıgül, Partisinin Genel Merkezinde Yaptığı Basın Toplantısı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir