Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol ekipleri, havaların +5 dereceyi aşması ve zeminin kurumasıyla selden zarar gören ve 2020 planlaması çerçevesinde sokaklarda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

Güneş açtı, asfalt çalışması hızlandı

Akay asfalt serme çalışmalarını denetledi

Muhtarlar Bölge Toplantıları öncelikleri belirledi

Her gün 9 ayrı noktada çalışma

Seyhan’da yolların kalitesi artıyor

Mevsim normallerinin çok üzerindeki yağış nedeniyle yaşanan su baskını ve selde büyük zarar gören ve 2020 hizmet yılı planlaması dahilindeki sokaklar,  Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol ekipleri tarafından yenileniyor.

Seyhan Belediyesi ekipleri, yağışların ardından büyük zarar gören sokaklarda, havaların +5 derecenin üzerine çıkması ve güneşin yüzünü göstermesiyle yenileme ve bakım işlemini hızlandırdı. Zeminin kurumasıyla hızlanan yenileme ve bakım çalışmalarını Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da denetledi. Başkan Akay, asfalt serme ve bakım çalışmalarının titizlikle ve hızlı bir şekilde tamamlanması talimatını verdi.

“9 AYRI NOKTADA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

 Çalışmaları denetleyen Başkan Akay, ilgili birim müdürleri ve sorumlulardan bilgi aldı. Aynı anda 9 ayrı noktada çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Akay “Muhtarlar Bölge Toplantılarında, muhtarlarımızın taleplerini ve önceliklerini almıştık. Muhtarların önceliklerini dikkate alarak yaptığımız 2020 planlaması neticesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu planlama ve selde zarar gören sokaklarımızın, yenileme ve bakım çalışmalarını hava şartları uygun olduğu sürece aralıksız sürdüreceğiz” dedi. 

“HEDEF YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK”

Yapılan işlemlerde estetik ve kaliteye önem verildiğini kaydeden Başkan Akay şöyle konuştu;

“Asfalt serme ve bakım-onarım çalışmaları titizlikle yapılıyor. Asfalt serme işlemi öncesi freze ile eski asfalt sökülüyor, zemin temizlenerek finişer ile yeni asfalt seriliyor. Asfaltın en az 8 CM kalınlığında olmasına özen gösteriliyor. Bakım ve Onarım çalışmasında da çukur kazılarak temizleniyor ardından yama, yol hizasında yapılıyor. Aynı zamanda kaldırımların da bakımı yapılıyor. Hedefimiz, Seyhanlının yaşam kalitesini artırmak

 Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol ekiplerinin, 2020 planlaması çerçevesinde asfalt serme ve bakım-onarım çalışmaları, yağış olmaması durumunda aralıksız sürecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir