Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Beş ocak Mahalle Muhtarlığında gerçekleşen bölge Muhtarlar toplantısında planlı ve programlı çalışmanın zaman ve kaynak israfını önleyeceğini söyledi.

Akay’dan Bölge Muhtarlar Toplantısı

Sınırdaş mahallelere ortak çözüm arayışı

Akay’dan planlı ve programlı çalışma vurgusu

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,  Beş ocak Mahalle Muhtarlığında Bölge Muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Akay, Seyhan İlçe Emniyet Müdürü Ayhan İlkar’ın da katıldığı bölge Muhtarları toplantısında, talep ve öneriler, öncelikler, semt pazarı ihtiyaçları ile asayiş konusu konuşuldu.

MUHTARLAR TOPLANTISINA SEYHAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ İLKAR’DA KATILDI

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,  geleneksel hale getirdiği Bölge Muhtarları Toplantısını Beş ocak Mahalle Muhtarlığında sürdürdü.  Toplantıya Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan İlçe Emniyet Müdürü Ayhan İlkar ile Beş ocak Mahallesi Muhtarı Hasan Can, Türk ocağı Mahallesi Muhtarı Osman Kaya, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Hıdır Koluman, Yenibey Mahallesi Muhtarı İsmail Tilhe, Alidede Mahallesi Muhtarı Cemal Gümüşdamla, Mestanzade Mahallesi Muhtarı Abdullah Attar, Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Özbingül, Şehitduran Mahallesi Muhtarı Yusuf Toprak ve Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Akçay katıldı.

“ÖNCELİKLERİ BELLİ BİR PROGRAM DAHİLİNDE TAMAMLAYACAĞIZ”

96 Mahalleye eşit ve aynı kalitede hizmet götürmeye çalıştıklarını aktaran Başkan Akay, düzenli olarak gerçekleştirdikleri Bölge Mahalle Muhtarları toplantısıyla halkın ihtiyacı olan hizmeti Muhtarlar aracılığıyla doğrudan öğrenme imkanı bulduklarını kaydetti. Başkan Akay, Belediye yetkilerinin de katıldığı toplantıda ortak toplantıların önemine vurgu yaparak “Bir Mahallede semt pazarı var. Yaklaşık 150 metre ilerde boş arazi var. Ancak orası başka bir mahalleye bağlı. Bize deniyor ki,”oraya semt pazarı yapınsın” 150 Metre ilerde zaten bir semt pazarı var. Bu ihtiyaç mıdır, değil midir? Bu gibi konuları Bölge Muhtarlar toplantısıyla değerlendirip ortak çözüm yolu bulabiliyoruz” dedi.

“ÖZEL DURUMLAR HARİÇ MUHTARLARLA ORTAK YAPILAN PROGRAMA UYACAĞIZ”

Planlı ve programlı çalışmanın hem zamanın hem de kaynakların israfını önlediğini anımsatan Başkan Akay,  şöyle konuştu;

Muhtarlarımızın önceliklerini dikkate alarak programlı bir çalışma sürdüreceğiz. Hizmet hızını ve kalitesini artırmak amacıyla 9 olan asfalt yama-kaplama ekibimizin sayısını artıracağız. Ancak bazen özel durumlar olabiliyor. Son olarak Akkapı ve Gülbahçesi Mahallelerindeki yeni yerleşim alanlarında ASKİ’nin alt yapı çalışmaları, meteorolojinin yağış uyarısına rağmen vatandaşın ısrarı sonucu sürdürüldü. Altyapısı biten sokaklarda yağmur da yağınca ekiplerimiz çamura dönen sokaklarda çalışmak zorunda kaldı. Diğer ekiplerimizi de bölgeye gönderdik. 1 Kamyon mıcırla bitecek işlem, 3 kamyonla bitmedi. Zaman kaybı oldu ve yapılan program karıştı. Bu gibi program dışı acil sorunlar olmadıktan sonra Muhtarlarımızla yapacağımız programa uyarak hizmeti halkımızın ayağına hızlı şekilde götürmeyi sürdüreceğiz”

“SEYHAN’I MUHTARLARLA BİRLİKTE YÖNETECİĞİMİZİ HER ZAMAN SÖYLÜYORUZ”

Muhtarların en yakın çalışma arkadaşları olduğunu yineleyen Başkan Akif Kemal Akay, şöyle devam etti;

“Kimin işe ihtiyacı var, kimin yardıma ihtiyacı var, kim ne istiyor? Bunu en iyi Muhtar bilir.  Biz elimizde olan bütçeye göre Muhtarımıza mahallesindeki ihtiyacı soracağız. Mesela Gençlik Merkezi, Taziye evi ve Çıkmaz sokağın açılması talepleri varsa önceliği Mahalle Muhtarı belirleyecek.  Bu karara Mahalle Meclisleri de katkı verecek. Mahalle Meclislerinin de başı zaten Muhtar. Biz de bu alınan kararı uygulayacağız. Elimizdeki kaynağı en öncelikli sorunu gidermek için kullanmak adına Muhtarlarımız bize yol gösterecek. Her zaman dediğimiz gibi Seyhan’ı muhtarlarla birlikte yöneteceğiz.”

İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ İLKAY, MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

Seyhan İlçe emniyet Müdürü Ayhan İlkar ise Polisin halkın huzuru, güvenliği ve mutluluğu için görev yaptığını söyledi. İlkar Muhtarlara uyuşturucu kullanımı, asayiş, terör gibi konularla alakalı bilgi aktardı ve yapılması gerekenler hakkında yol gösterdi.  Toplantı bitiminden sonra Başkan Akay bölge Muhtarlarıyla birlikte mahallelerde inceleme yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir