Bazı Özel Halk Otobüs şoförlerinin işgüzarlığı

Bazı Özel Halk Otobüs şoförlerinin işgüzarlığı


İLKGÜN HABER – Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüregir ilçelerinde toplu taşıma hizmeti sunmaktadırlar.

Bu hizmeti sunar’ken toplu taşıma koparatifleri ile Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma daire başkanlığınca yapılan anlaşmalar gereğince, basın mensuplarına ücretsiz taşıma hakkı sunulmuştur.

Ancak Bazı Özel Halk Otobüsü sürücülerinin bu haktan yararlanan basın mensuplarına karşı sergilemiş oldukları tavır gerçekten can sıkıcı bir hal almıştır. Ya bu tür bir anlaşma yetkili taraflarca imzalanmasın. Şayet taraflarca mutabakat sağlanarak karara bağlanmışsa o karara uyma zorunluluğu olsa gerek diyoruz.

Örneğin geçen gün 17 Haziran 2022 Tarihinde Akşam saat 19:15 civarlarında İnönü Parkı önündeki duraktan Yüzüncü yıl istikametine gitmekte olan 8A hattında bulunan 01 J 0155 plakalı Özel halk otobüsünün sürücüsünün tutum ve tavrı anlaşılır gibi değil.

Efendim Ulaştırma Daire Başkanlığının vermiş olduğu (Kent Kart) Sarı Basın Kartı geçerli olmadığını iddia ediyor ve illaki Turkauz mavisi olan basın kartı geçerli olduğunu savunuyor. Hiçbir kişinin insan onuruna yakışmayacak şekilde, bir basın mensubuna bu tür bir davranış içerisinde olmaması gerekir. Bir gazeteci; Basın mensuplarına tanınan yasal haktan yararlanması için kendisine yetkili mercilerce verilen basın kartını kullanmasından daha doğal ne olabilir. Ya bu kartlar iptal edilsin. Yada bu tür bir uygulamaya maruz kalınmasın diyoruz.

Yetkililerden bu çarpıklığa bir an önce müdahale etmelerini ve gerekli uyarı ve cezai yaptırımın gerçekleşmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir