Malgaf Sarıgül karşılaşması
Türkiye Değişim Partisi Adana il kongresi Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür merkezinde gerçekleşti.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Adana İl Kongresi’nde yaptığı konuşmasında, “Sevgili Adanalıların bendeki yeri ayrıdır çünkü ilk siyasi eğitimimi bu güzel topraklarda aldım? dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, öğle saatlerinde partisinin il kongresine katılmak için Adana’ya geldi. Kongrenin düzenlendiği Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’ne geçen Sarıgül, burada partililerle buluştu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Sarıgül, sıcak havaya rağmen salona gelen partililere ve sevenlerine teşekkür etti. Adana’yı ve Adanalıları çok sevdiğini dile getiren Sarıgül, “Sevgili Adanalılar bendeki yeriniz ayrıdır çünkü ilk siyasi eğitimimi bu güzel topraklarda aldım. Bugün geldiğimiz yeri; Çukurova’da, Adana’da, Mersin’de ve Gözne’deki siyasi eğitimime borçluyum? diye konuştu.

Partisinin eğitim, ekonomi ve tarım alanındaki projelerinden bahseden Mustafa Sarıgül, Adana’nın tekrar sanayi, tarım ve tekstilde 1 numaralı kent olacağını söyleyerek bundan asla şüpheniz olmasın dedi.

Adana 01 Demek Adana Bir Numara Demek, Dostlukta Mertlikte Bir Numara Demek. Allah Rahmet Eylesin Sakıp Sabancı’ya Adana Merkez Camii Yapılmasını Önerenlerden Biri Benim.. Adana Da Selahattin Çolak’ları; İşte Şimdi Burada, Aslanlar Gibi Krallar Gibi Örfüne Bağlı, Töresine Bağlı, Vefanın Adı, Dostluğun Adı, Delikanlılığın Adı Mertliğin Adı Soner Çetin’i Nasıl Atlayabiliriz. İşte Bugün Adana’da Öyle Bir Anne Baba Var Ki Karşımda; İşte Öyle Bir Evlat Yetiştirmişler Ki Cesaretli, Mert, Yiğit. Bugün İki Amacı Var Bu Yiğidin Birincisi Ay Yıldızlı Bayrağımızı En Yükseğe Taşımak İkincisi De Teşkilat Bayrağını En Yükseğe Taşımak. İl Teşkilat Başkanım Hakal Malgaf Ve Arkadaşlarını  Kutluyor, Tebrik Ediyorum, Onu Gözlerinden Öpüyorum.

Canla Başla Türkiye Değişim Partisini İktidara Getirmek İçin Çalışacağız. Demokrasi İçin Özgürlük İçin 20 Yıldır Süren Bu İktidara Son Vereceğiz.

Beş Ayda 60 A Yakın İlimizde Örgütlendik. İl Kongrelerimiz Devam Ediyor Allah’ın İzniyle Ağustos Sonunda Büyük Kurultayımızı Yapıp Seçime Girme Yetkisini Alacağız. Ondan Sonra Kulvara Çıkıyoruz. Şunu Unutmayın Ki Değişimin Ayak Seslerini Kimse Durduramaz. Şimdi Bakıyorum Diğer Partiler De Değişim Demeye Başladılar. Söylesinler Bizim Adımıza Alışsınlar Nasıl Olsa İktidar Olunca Adımızı Şanımızı Başarılarımızı Ve Projelerimizi Çok Konuşacaklar.

Türkiye Değişim Partisi Olarak Sevgi Dilini Kullanacağız. Çalışa Çalışa Kazanacağız Barışa Barışa Kazanacağız. Çünkü Bizim Arkamızda Yılların Mücadelesi Var Tırnağımızla Yüreğimizle Engelleri Bir Bir Aşarak Eskimiş Yaprakları Bir Bir Sökerek Geliyoruz. Bizim Farkımız Hayallerimiz Umutlarımız Heyecanlarımız Var Çünkü Arkamızda Bir Numara 01 Adana Var.

Türkiye Değişim Partisi Olarak Demir Yürekli Çelik Bilekli Adana’mızın Gönlünü Almaya Sevgisini  Kazanmaya Geldik. Teşkilatımız Nasıl 01 Adana’ysa İnşallah Türkiye Değişim Partisini Adana’da Bir Numara Yapmak İçin Canla Başla Çalışacaklar.

Adana’lı Kardeşlerim, Ülkemiz Yanıyor, Aynı Zamanda Da Ne Yazık Ki Negatif Enerji Var.

Pahalılık Ülkemizi Yakarken Adaletsizlikte Son Derece Olumsuz Tablo Çiziyor. İnsanlar Yoksul İş Bulamıyor İş Bulanlar Da Asgari Ücretle Yaşamaya Çalışıyorlar. 3600 Ek Gösterge Seçimden Önce Veriyorum Diyorlar Emniyet Mensuplarımızı Sağlık Çalışanlarımızı Kandırıyorlar. Öğretmenlerimizi Umutlandırıyorlar.  Ama Şunu Bilesiniz Ki Türkiye Değişim Partisi Kurucuları, Yetkilileri, İl Başkanları Yapamayacağımız Hiçbir Şeyi Söz Vermeyeceğiz.

Söz Veriyorum Allah’ım İzin Verirse, Vatandaşlarımız Takdir Ederse İktidarımızda 3600 Ek Göstergeyi Kaldıracağız.

Emeklilikte Yaşa Takılan EYT Li  5,5 Milyon Yurttaşımız Var. Haklılar. Ama Her Yere Gitmeyin. Haklıyken Haksız Duruma Düşmeyin. Biz Haklı Olduğunuz İçin Destek Vereceğiz. EYT Liler Bizim Vicdan Borcumuzdur. Sakın Ha Sakın EYT Liler Kanununu Çıkaracağız Diye Oy Vermeyin. Bu Sizin Hakkınız. Bu Konuyu Siyaset Malzemesi Yapmayız. Dün İktidar Oldukları Dönemde EYT Liler Kanunu Geldiğinde İmza Atanlar Bugünde Biz Size Destek Vereceğiz Diyorlar. Bu Olmaz. Delikanlıysanız Mertseniz O Gün O İmzayı Atmayacaktınız. EYT Liler İçin Çalışacağız Söz Veriyorum.

Üniversiteliler Bir Kuruş Ücret Ödemeyecek. Karşılıksız Burs Vereceğiz. İktidarımızda Kredi Yurtlar Kurumu’nun Adını “Öğrenci Ağırlama Merkezleri” Olarak Değiştireceğiz. İnternet Bedava Olacak. Benim Gençlerim Habere, Bilgiye, Eğitime Ücretsiz Ulaşacaklar. Ben Yokluğun Ne Olduğunu Bilen Birisiyim. Karşınızda Şoför Hakkı Babanın Oğlu Var.

Uğur (Aksöz) Başkanımızın Sözleriyle “Eskiden Adana Ağaların Şehriydi, Pamukta Dünya Lideriydi.” O Filmlere Konu Olan Zenginlik Nerede Kaldı. Ne Oldu Adana’ya? Çifçiyi Ve Üreticiyi Yok Ettiler.

Adana’da İşsiz Bulunmazdı. Şimdi 5 Kişiden Biri İşsiz. Adana’nın Bereketli Toprakları Yerinde Duruyor, Seyhan Ve Ceyhan Gürül Gürül Akıyor. İktidarımızda Yine Eski Güzel Günleri Var Edeceğiz. Güneşi Ufuktan Yeniden Doğuracağız. Tarımda Köklü Planlama Yapacağız. Nereye Ne Ekilir Planlayacağız. Çiftçilere Tüm Girdileri Vergiden Muaf Vereceğiz. Ürünlerine Alım Garantisi Getireceğiz. Otoyollara Garanti Var Da Çiftçiye Niye Yok. Çiftçilerimiz Baş Tacı Olacak. Yeniden Kendine Yeten Ülke Olacağız.

 Sevgili Gençler, İşsiz Bir Tek Genç Kalmayıncaya Kadar Uğraşacağım.  Gözünüz Aydın Değişim Başlıyor.

Okuluna Maddi Sıkıntıdan Gidemeyen Bir Tek Genç Kalmayacak.

Değişim Başladı Kokmayın Gelin, Görüşlerinizi Fikirlerinizi Korkmadan Aktarın. Genel Başkanlık Makamı Size Kurban Olsun.

Kadın Cinayetlerine Son Vermek İçin Çalışacağız. Değişim Kadınları Birken İki Olun, İkiyken Üç Olun. Birleri Yanyana Yazın 11 Olsun, 111 Olsun Bin 111 Ler Olsun. Davasına İnananlarla Yol Alın.

Sizden Ricam Birliği Beraberliği Sağlayın, Aranızda Kıskançlığa Yer Vermeyin.

Demokrasi Uygar Bir Tartışma Rejimidir Kavga Rejimi Değildir Barış Ve İnsanlık Rejimidir.

Ülkemizde Kutuplaşmaya Son Vereceğiz. 

Bir Kez Daha Hakan Malgaf Ve Arkadaşlarını Kutluyorum. Yakın Gelecekte Türkiye Değişim Partisi’nin Muhalefette Söylediklerini Değil İktidarda Yaptıklarımızı, Hayata Geçirdiği Projelerimizi Yazacak. Türkiye Değişim Partisi Türkiye’nin Tarihidir; Bu Milletimizin İnancıdır.

Amacımız Bütün Milletimizdir. Görüşü, Düşüncesi Ne Olursa Olsun Kendimizi Herkese Anlatacağız.  Davet Bizden Takdir İnşallah Allah’ımdandır. Partimizin Davası Şefkattir, Gayesi Ülkemizin Mutluluğudur. Bizim Gündemimiz Her Zaman Yurttaşlarımızın  Mutluluğudur. 

Adaletin Terazisi Şaşmaz, Millette Bu İktidarın Yaptıklarını Asla Unutmaz.

Sevgili Adana’lılar Bu Sıcakta, Pandemi Koşullarında Yoğun İlgiyle Kongremize Geldiniz;S ağolun, Hoş Geldiniz.

Sizlerle Gurur Duydum. İktidarın Gücüyle, Belediyelerin Gücüyle Meydanlarda On Binler Olacağına İnanmış, Kararlı Yürekli Binler Olsun. O Binlerle Biz Milyonlara Ulaşırız.

İl Ve İlçe Başkanlarıma Ayrı Ayrı Teşekkür Ediyorum.

Demokrasi Geliyor, Özgürlük Geliyor, Barış Geliyor Atatürk Milliyetçiliği Geliyor, Ulasal Birlik Geliyor Türkiye Değişim Partisi Geliyor.

TDP Adana il Başkanlığı içi tek liste ile girerek oy çokluğu ile seçildi

Kurulan İlçeler

Ceyhan İlce Başkanı Şaban Akın

Çukurova İlçe Başkanı Hakan Akın

Karaisalı İlçe Başkanı Fuat Aytuç

Karataş İlçe başkanı Muzaffer Güç

İmamoğlu İlçe başkanı Ali Satılmış

FOTOGRAFLAR Hulusi Çağılyan

One thought on “TDP Adana il Kongresi Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir