TDP MYK Üyeleri

Türkiye Değişim Partisi’nde 7 Ekim 2021 Perşembe günü yapılan merkez yönetme kurulu üyelerinin seçimi sonucunda oluşan liste aşağıdaki gibidir.

SIRAADI SOYADIGÖREVİ 
 MUSTAFA SARIGÜLGENEL BAŞKAN 
 HASAN AYDINGENEL SEKRETERSiyasetçi / TBMM 22. Dönem Milletvekili.
 GAMZE BÜYÜKGENEL SAYMANFinans Uzmanı / Edebiyat fakültesi mezunu olan Büyük, başarılı bir iş kadını olarak finans alanında koordinatörlük ve uzmanlık yapmaktadır. İl başkanlığı ve il kadın kolları başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
1UĞUR AKSÖZHUKUK ve ADALET POLİTİKALARIHukukçu- E.Milletvekili Adana’da Serbest Avukatlık yaptı. Bu süreç içinde 1.Lig’deki Adana Spor’un iki dönem As Başkanlığı’nda bulundu. Aynı dönemlerde Çukurova ve Güney Haber Gazeteleri’nde Başyazılar yazdı.
2SABRİ ERBAKANBAYINDIRLIK VE DOĞAL AFETLERMimar / Yurtdışında yüksek lisansını tamamlayan Erbakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Kararlar Daire Başkanı, Başbakanlık GAP Bölgesel Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Bakan Danışmanlığı, TC Karayolları Genel Müdür vekilliği yapmış son olarak da Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı olarak devlet kademelerinde üst düzeyde görevler yapmıştır.
3ADNAN DELİKURTTARIM ve HAYVANCILIK POLİTİKALARI1956 yılında Erzincan’ da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzincan da tamamladı. Üniversite tahsilini Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinde tamamladı.
4MEHMET ALİ DEMİRSEÇİM ve SİYASİ İŞLER13 nisan 1974 Ankara doğumlu. Hacettepe BYYO yüksek okulundan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile lisans eğitimini tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte. Kendisine ait inşaat firmasında kamu müteahhitliğinin yanı sıra, yurt içinde ve Kıbrıs’ta konut inşaatları yapmaktır.
5SONER GÖKÇEBASIN, MEDYA İLETİŞİM ve PARTİ SÖZCÜSÜ15-10-1976 Malatya Hekiman doğumludur. Evli ve bir kız çocuğu bulunmaktadır. Hukuk fakültesi mezunudur. 2001 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Baro Başkan yardımcılığı, Baro Genel sekreterliği uzun yıllar Anavatan Partisi İl başkanlığı, bir dönem milletvekilliği adaylığı ve 2019 mahalli idareler seçiminde Malatya Büyük şehir Belediye Başkan adayı olmuştur.
6COŞKUN AĞARYILMAZYEREL YÖNETİMLER12 Mayıs 1963 tarihinde Trabzon Boztepe doğumlu. Net Yapı havuz A.Ş. Yönetim kurulu başkanı
7HÜSEYİN GÜZELSAĞLIK POLİTİKALARIBatman Bölge Devlet Hastanesinden idareci olarak emekli olmuştur.
8ŞABAN GÜRBÜZESNAF ve SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIİş İnsanı. 20 Aralık 1963 Erzincan İliç Boyalık Köyünde doğmuştur. Siemens, Bosch, Lg olarak Türkiye’nin en büyük bayiliklerini işletmekte ve yönetmektedir.
9FIRAT BOZFIRATSOSYAL POLİTİKALAR ve PROJELER07.04.1984 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve ortaokulu Gaziantep’te okudu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu.2010 yılında İstanbul’a yerleşip FBM Mimarlık ve FH Mimarlık firmasını kurup özel projelere imza attı. Çeşitli devlet kurumlarına proje ve yapım işi üstlenerek çeşitli başlıklar üzerine birçok başarılı projeye imza attı. Türkiye genelinde Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine proje danışmanlığı yapmıştır.

Aynı zamanda İstanbul’da ve yurt dışında (Azerbaycan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Bakü şubesi projesi) büyük projelere imza attı. TMMOB İçmimarlar Odası üyesi olup, Genel Merkez delegesidir.
10TEOMAN MUTLUDIŞ İLİŞKİLER1977 Malatya doğumlu endüstri mühendisi yurt dışı ve Türkiye’de kimya sektöründe ve spor alanında önemli başarılara imza atmıştır.
11HÜSEYİN AKGÜNBİLGİ ve İLETİŞİM TEKNOJİLERİİngiliz fon şirketi cinven ‘e bağlı uluslar arası elektronik güvenlik sistemlerin de bölgeler müdürlüğü yapmıştır. İnternet ve Bilişim sektöründe Türkiye ve dünyada onbir ülkede medya sektörüne yazılım hizmetleri vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Bilişim sektöründe başarılı bir iş insanı olarak yaşamını sürdürmektedir.
12MAKSUT BEYKOZYEREL MEDYA1961 Erzurum doğumlu. 30 yıldır yerel basın mensubu
13AZİZ MURAT HATİPAĞAOĞLUEKONOMİ ve FİNANS POLİTİKALARIDr. Aziz Murat HATİPAĞAOĞLU, Samsun 1971 doğumlu, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkileri bölümü mezunudur. Ekonomi yüksek lisansını ABD’de, ekonomi doktorasını ise Gazi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Uzun yıllar Dış Ticaret Müsteşarlığında üst düzey görev yaptıktan sonra dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden birinde ortak olarak ülkemizin önemli şirketlerine strateji, ihracat, uluslararasılaşma ve kurumsallaşma konularında yönetim danışmanlığı, hizmeti sunmaktadır.  Türkiye Değişim Partisi Kurucusu, Parti Meclisi ve MYK üyesi olarak siyasi çalışmalara devam etmektedir.
14GÜLNUR KAMAŞAKDOĞA, ÇEVRE ve HAYVAN POLİTİKALARIOrdu doğumlu Şişli Meslek Yüksek Okulu Danışma Meclisi Üyesi. Halı imalatı ve Antika ticareti sektöründe çalışmaktadır. Uluslar arası ilişkiler mezunu.
15ŞEFİKA KESKİNEĞİTİM POLİTİKALARIEğitimci / İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü program koordinatörlüğü yaptığı sürede, valilik, bakanlık, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı düzeyinde pek çok eğitim, kültür ve sanat içerikli protokol programını organize etmiş ve yönetmiştir. 2009 yılında TDH ile başlayan siyasi hayatına 2014 yılında Şişli Belediye Meclis üyesi olarak devam etmiştir.
16EBUBEKİR ELMALIİŞÇİ – İŞVEREN SENDİKALAR1978 Erzurum doğumlu. Ankara hukuk Fakültesini Birinci olarak bitirmiştir. Avukatlık yapmaktadır. Atatürk Lisesi mezunu, Hukuk yüksek lisanslı özel hukuk alanında devlet üniversitelerinde ve özel üniversitelerde hukuk dersleri vermektedir.
17HASAN ŞİŞLİKÜLTÜR ve TURİZM POLİTİKALARI01.04.1971 Elazığ doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilimi Elazığ da yaptı. 2002 yılı 3 Kasım seçimlerinde Malatya dan Türkiye nin en genç milletvekili adayı oldu. 2010 yılı nisan ayında yapılan kongrede Malatya merkez ilçe başkanlığına seçildi. 26 Aralık 2010 tarihinde il başkanlığı görevine atandı. 2020 yılı itibariyle de Kazakistan’da kendimize ait iş yerimizde BDT ülkelerine sektörümüzle ilgili üretim ve satış yapmakta.
18MUZAFFER RIZA NERSEGENEL SEK YRD.1979 İskenderun doğumlu olan Muzaffer Rıza Nerse İlk, orta ve lise eğitimlerini burada tamamladıktan sonra önce Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Kimya eğitimi sonra da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Hukuk Eğitimi aldı. Doğu Akdeniz Hukuk Fakültesi’ni  yedi dönemde bitirme başarısını gösteren ilk öğrenci olma şerefini kazanarak  diplomasını da şeref derecesiyle alıp mezun olmuştur.
19ŞABAN ULUTAŞGENEL SEK YRD.1964 Kırıkkale doğumlu olup İzmir Urla da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. İlk ve orta öğrenimimi Kırıkkale de tamamladım. Anadolu Üniversitesinde Halkla ilişkiler ve İşletme okudum. Türk Hava Kurumu Üniversitesinde işletme üzerine Yüksek Lisans yaptım. 2006 yılında Milli Savunma Bakanlığı görevimden ayrıldıktan sonra aile şirketi olan Ulutaş inşaatın başına geçtim ve halen bu görevi sürdürmekteyim.
20ERKAN ERSOYGENEL SEK YRD.1972 İst. Doğumlu Vefa Lisesi mezunu AÖF/İktisat mezunu. Gıda ve sağlık sektöründe şirket sahibi
21NECMETTİN İZOLGENEL SEK YRD.1972 Şanlıurfa doğumlu. Lise mezunu. Evli ve 4 çocuk babası. Ticaretle uğraşıyor.
One thought on “TDP MYK Üyeleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir