T.C.

ADANA VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Yayla ve Meralarda Güvenlik Tedbirleri Alınması ile İlgili Hazırlanan Basın Bülteni

Ülkemizin toprak bütünlüğü, milli güvenliği ve kamu düzenini tehdit eden, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini yok etmeye yönelik her türlü tehdide yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

Terörle mücadelede yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; son dönemlerde ciddi lojistik sıkıntı yaşayan terör örgütlerinin yayla ve meralardan dönüş mevsiminin başlamasıyla birlikte erzak ve yaşam malzemesi ihtiyacını bu bölgelerde bırakılan malzemelerden karşılayabileceği değerlendirilmektedir.

Terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi teminini önlemek amacıyla, vatandaşlarımızın yaylalardan dönüşlerinde evlerinde değerli eşya, gıda maddeleri ve yaşam malzemeleri bırakmamaları terör örgütleriyle topyekûn mücadelede büyük önem arz etmektedir.

Her daim devletinin yanında olan vatandaşlarımızın, bu konuda gereken hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceğine ve güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına olan inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir