Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

-Küçükler Spor Tırmanış Bölge Şampiyonası Adana’da Tamamlandı

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF)  “Spor Tırmanış Küçükler Bölge Şampiyonası” Adana’da yapılan organizasyonla tamamlandı.

Çukurova Üniversitesi Sabancı Spor Salonunda düzenlenen Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Küçükler Boulder (Kısa kaya) Bölge Şampiyonası 29 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında 16 ilden 115 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Suriye’deki hain saldırıda Şehit olan kahraman askerlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan yarışlarda konuşan TDF Spor Tırmanış Kurul Başkanı Abdurrahim Ekin, “Ocak ve Şubat ayı içerisinde 4 bölgede gerçekleştirilen ve 449 sporcunun katıldığı Bölge şampiyonaları tamamlandı. Ardından Küçükler A-B-C-D-E kategorilerinde 115 sporcumuz finallere çağrıldı. Ekin, yarışlara katılan tüm sporculara başarı dilerken Adana Gençlik Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a ve Çukurova Üniversitesi yönetimine ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi. 

Ekin, Türk Bilim Üssüne Başkanlık yaptığı için Antarktika’da bulunarak müsabakalara katılamayan TDF Başkanımız Prof. Dr. Ersan Başar da emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel ile Spor Şefi Hanifi Altun da müsabakaları yerinde izledi. 

YUSUF ERDEM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir