Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Nur Mahallesinde spor sahası ve park çalışmalarına başlandı

Tutaşı, “Gençlerimiz sporla yoğrulacak”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, gençlerin daha sosyal olabilmeleri ve sporla yoğrulmaları için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Artuklu Belediyesi ilçenin gelişimi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Birçok farklı konuda projelerine hayat vermeye devam eden Belediye, genç dostu çalışmalar ile de dikkat çekiyor. Bu bağlamda ilçe merkezinde bir futbol sahası ve bir park yapımı için çalışmalara başlandı. Nur Mahallesi DEDAŞ civarında spor tesisi ve park için ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ise çalışmaları yerinde inceledi.

İlçemiz için çalışıyoruz

Konu hakkında bilgi veren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız gençlerimizi spora teşvik etmek ve güzel vakit geçirmelerini sağlamaktır” ifadesini kullandı. Tutaşı, “İlçemizin değişimi ve gelişimi için durmaksızın çalışıyoruz. Artuklu’nun sorunlarını biliyor ve bu konuda gereken adımları atıyoruz. Özellikle havaların iyileşmesinin akabinde yine yoğun bir tempoyla ilçemizin her yerinde önemli çalışmalar başlayacak. Öte yandan önem verdiğimiz çalışmalardan birisi de gençlerimize yönelik çalışmalardır. Bu konuda da projelerimize hız verdik. İlk etapta Nur Mahallemizde bir spor sahası ve park çalışması başladı” dedi.

Spor sahaları çoğalacak

Bölgede vatandaşların en çok istedikleri çalışmalardan birisine başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Tutaşı, “Özellikle bu bölgemizde park ve spor sahası konusunda eksiklikler vardı. Bu bölgede yaşayan hemşehrilerimiz çok uzak yerlere çocuklarını hava aldırmak için gidiyor ve spor yapma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Biz bu noktada duyarsız kalmadık. Spor sahası ve park çalışmasına başladık. Yakın zamanda birçok noktada spor tesisi çalışmaları hız kazanacak. Spor Toto Teşkilatı ile imzaladığımız protokol gereği de önemli spor tesisi çalışmalarımız olacak” diyerek sözlerine son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir