Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

Türk eğitim sen genel başkanı Talip Geylani Adana da iştisare toplantısına katıldı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan: Kamu çalışanları esaret altında

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Kamu çalışanları ve sendikacılık esaret altındadır.

Kamu çalışanlarını, bu zulümden kurtaracak tek adres Türkiye Kamu-Sen’dir.

Türk Eğitim-Sen Adana şubelerinin ortaklaşa organize ettiği işyeri temsilcileri istişare toplantısı, Elit Balo Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Salonu dolduran işyeri temsilcileri Genel Başkan Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun’u, Türk Bayrakları ve İzmir Marşı’yla karşıladı.

TERÖRLE MÜCADELEDE DEVLETİMİZİN  YANINDAYIZ

Ülke olarak doğal afetlerle mücadele ettiklerini ifade eden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “İdlib’te 5 şehidimizi toprağa verdik. Rabbimizden onlara rahmet diliyorum. Şehit ailelerine ve Türk Milletimize sabırlar diliyorum. Devletimizin bekasına el uzatanlara karşı yapılan operasyonların sonuna kadar destekçisiyiz. Terörle mücadelede devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

SADECE İŞİNİZİ YAPTINIZ’

Adana teşkilatı ile gurur duyduklarını da ifade eden Genel Başkan Geylan, “Başarılı teşkilatımızdır. Şu anda Türkiye genelinde 210 bine üye sayına ulaştık. 2002 yılında toplam üye sayımız 125 bin 863’tü. Kamudan ayrılanları, emekli olanları ve vefat edenleri de hesap edecek olursak en az 150 bin yeni üye kaydetmişiz. Hiç kimseye üye olursanız sizi memur yaparız, müdür yaparız, yakınınızı falan hastanede işe sorarız demediniz. Sadece işinizi yani sendikacılığı adam gibi yaptınız. Dost doğru yaptınız. Bu bana göre büyük başarıdır. Her türlü övgüye layık bir başarıdır. Allah sizlerden razı olsun. Kamu çalışanları, sendikacılık esaret altındadır. Bu zulümden kamu çalışanlarını kurtaracak tek kurum Türkiye Kamu-Sen’dir. Kamu çalışanlarının adına konuşan tek sendikayız” diye konuştu.

‘KORKAKLARIN CESARETİ OLMAK ZORUNDAYIZ’

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun ise, “Adana’da kimsesizlerin kimsesi olduk. Korkakların cesareti olmak zorundayız. Sadece ve sadece sendikacılık yapmak zorundayız. Sizlerin sayesinde söz sahibi olacağız. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Biz bir aileyiz. Güçlü bir aileyiz” dedi.

“MİLLETİ AYRIŞTIRMAK GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ OLMAMALI”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Girgeç de konuşmasına İdlib’te şehit olan askerlerimize baş sağlığı dileyerek başladı.

İş yeri temsilcilerine seslenen Girgeç “Göreve başladığımız günden bu yana bir takım mazeretlerin arkasına sığınmayıp hizmet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Kamusal alanda devlet memurları devamlı olarak, gönlümüz sizinle ama ‘sendikal süreci biliyorsunuz’ diyorlar. Arkadaşlarımız gittiği zaman “Gerçekten gönlümüz sizinle ama bir takım baskılar var. Baskılar şöyle, ‘Piyanist’ filmindeki şu sahneyi hatırlayacaksınız. İkinci Dünya Savaşı’nda bir Polonyalı, “Lütfen ateş etmeyin, ben Polonyalıyım!” demiş, peki neden o zaman o lanet olası Alman paltosunu giyiyorsun? diye sorduklarında, “Üşüyorum” demiş. Burada sanki milleti birbirinden ayrıştırmak, birini diğerinden üstün tutmak gibi lüksümüz olmamalı. Kamusal alanda liyakat ve adalet sağlanmalı. Sorunu olmayan her vatan evladı kıymetli görülüp ona göre eşit şartlarda muamele görmeli. Dolayısıyla bazı sendikaların daha çok önemsenmesi veya seçilmiş bir takım gruba imtiyaz sağlanmasının önüne geçilmeli. Devlet her vatandaşına eşit mesafede olmalı. Eşit şekilde davranmalı” diye konuştu.

Daha sonra, emekli olan üyelere plaket verilirken, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun’a Adana Demirspor ve Adanaspor formaları hediye edildi.

Osman Yavuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir