Gülten Abacı HABERİN SONU www.haberinsonu.com


SEVGİLİ DOSTLARIM

ÇOK DEĞERLİ GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU ‘ NUN 28. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ SAYGILARIMIZ VE SEVGİLERİMİZLE ANIYORUZ.
VURULDUK HEY HALK UNUTMAYIN BİZLERİ.
DİYEN RAHMETLİ UĞUR MUMCU NURLAR İÇİNDE UYU MEKANIN CENNET OLSUN. GÜZEL İNSAN.. 🙏🙏🙏🙏😪😪
50 yıllık bir yaşam 30 yıllık bir mücadele Hukuk Fakültesinin devrimci ASİSTANI, 12 Mart’ın sakıncalı PİYADESİ Cumhuriyet gazetesinin Usta kalemi idi.

UĞUR MUMCU

Geriye onlarca kitap yüzlerce makale kaldı.
24 Ocak’ta Karlı sokakta patlayan bomba bir ülkenin uyanışına neden oldu.
25 Ocak sabah ı tüm manşetler! SUSMAYACAĞIZ diye haykırıyordu. yüzbinlerce insan SAĞCI , SOLCU, LİBERAL ya da MUHAFAZAKAR herkes bileşip tek bir amaç için toplandı.
Mumcu Laikliğin, demokrasinin ve Devleti göreve çağırmasının simgesi olmuştu.

CESUR GAZETECİ en son ve belkide en önemli görevini gerçekleştiriyordu.

Uğur Mumcu’nun Her Kitap başlığı, zanlılar listesi gibiydi.Cesur gazeteci uyuşturucu ve silah kaçakçılığının uluslararası bağlantılarını ve kaçakçılıkla terör arasındaki ilişkileri ortaya çıkardı.
Abdi ipekçinin katili Ağca ‘ nın kaçakçılık mafyası ve Bulgaristan’a ilişkilerini belgeledi.

Paralarla desteklenen terör nasıl tırmandı

Türkiye Bulgaristan’la Türkiye’ye kaçakçılık trafiğinin neresinde yer alıyor, para hangi örgütleri akıyor ve bu paralarla desteklenen terör nasıl tırmandı sorularını yanıtladı.
Mumcu’nun ikinci hedefi kontrolü geriledi. 12 Mart’ta Kendisi de sorgulanan Mumcu Amerikalıların Mit görevlilerinin verecek ölçüde Türkiye’nin içine girdiğini yazmıştı. Şeriatçılar Suudi Arabistan’daki şeriatla örgüsü rabıtanın yurtdışındaki Türk Dil adamlarının aylıklarına ödediği ortaya çıkarınca büyük tartışma yarattı.

Uğur Mumcu LAİKLİK Ruhuna El Fatiha okuyacağız

Son yazılarında İmam Hatip Lisesi mezunlarının harp okullarına alınmasına karşı çıkıyordu devletin tarikatlar tarafından kuşatılacağını yazıyor bu gidişle LAİKLİK Ruhuna El Fatiha okuyacağız diyordu. Uğur Mumcu, nun işaret ettiği tüm tehlikelerin birer birer gerçekleştiğine 30 yıl sonra da şahit oluyoruz. yarım Asrın iklimi bu ülkeye kendi gerçeklerine kör etti. Hangi iktidar din sömürüsüne cemaatlere tarikatlara giren çocuklar 30 sene sonra General olacaklar, Cumhuriyet’e karşı ayaklanacaklar.

Gerçekte VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ

Gerçekte VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ, Gerçekte DEMOKRASİ LAİK toplumda meydana gelebilir demişti Uğur Mumcu. Hayatını kaybetmeden önce, polis mafya siyaset anın derin boyutlarını araştırmakta idi. öldürülme sebebi olarak Abdullah Öcalan’ın bir müddet MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI için çalıştığını araştırması iddia edildi.Bu yapılar tarafından katledilmesi ve faillerinin bulunamaması büyük bir trajedi ve ayrıyetten ülkemiz için çok büyük üzüntüdür. ALLAH RAĞMET EYLESİN MEKANIN CENNET OLSUN NURLAR İÇİNDE UYU GÜZEL İNSAN. 🙏🙏🙏😪😪😪

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir