Yasak 4 Gün Olabilir!

Yasak 4 Gün Olabilir!

Yasak Türkiye’yi ekonomik ve sosyal olarak bir kaosun içine sokan Korona (COVİD-19) virüsü nedeniyle, iktidar tarafından uygulanan kısıtlamalar peş peşe gelmeye devam ediyor.

Vaka sayıların artması, hastanelerin ypğoun bakım ünitelerinin yetersizliğinin dışında sağlık personellerinin de salgından dolayı vefat etmelri durumıu iyice içinden çıkalmaz hale getiriyor.

Yılbaşı Yasak 4 Gün Olabilir!
Yasak 4 Gün Olabilir!

Aşıların ne kadar etkili olacağı da merakla bekleniyor.

Aşı çalışmalarının yurt içinde devam etmesinin yanı sıra, yurt dışından getirilmesi beklenen aşıların ne kadar etkili olacağıda merakla bekleniyor.

Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamalarda Çin’den 50 milyon doz aşının gelmesi beklenirken, bu aşının 25 milyon vatandaşa iki kademeli olarak uygulanacağı belirtiliyor.

Salgının bulaşıcılığını azaltmak için

Bir türlü önüne geçilemeyen ve her geçen gün daha da artış gösteren salgından dolayı iktidar, hafta arası ve hafta sonu olmak üzere kısıtlamaları uygulamaya devam ederken, salgının bulaşıcılığını azaltmak için kısıtlamaların daha da genişletilebileceği açıklamaları gelmeye başlıyor.

Yılbaşının, 31 Aralık Perşembe gününe denk gelmesinden dolayı hali, hazırda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da 4 gün olması gündeme gelebilir. 1 Ocak 2021 Cuma’ya geldiği için, cumartesi, Pazar zaten uygulanan kısıtlamanın genişletilerek  4 gün olması bekleniyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir