Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

BAŞKAN KOCAİSPİR İŞİ SIKI TUTUYOR

YÜREĞİR’İN KALKINMASI İÇİN ANKARA MESAİSİ

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ilçenin her alanda kalkınması için hem Adana’da hem de Ankara’da yoğun çaba harcıyor. Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ve Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret eden Başkan Kocaispir kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip etti. Başkan Kocaispir ayrıca Adana Ziraat Odası Başkanları ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu başkanlığında yapılan istişare toplantısına katıldı.

2019 yılının son günlerinde Adana’da yaşanan sel felaketinin ardından Adana’da incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum felaketten en çok etkilenen Yüreğir için ilçede 4 ayrı mahallede kentsel dönüşüm müjdesi vermiş daha sonra da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’i detaylı inceleme yapmak için Yüreğir’e göndermişti. Başkan Kocaispir ile kentsel dönüşüm yapılacak olan mahallelerde incelemelerde bulunan Vedad Gürgen ise hazırlanan dosya ile Ankara’ya döndü. Yüreğir’in kalkınması için hem Adana’da hem Ankara’da yoğun çaba harcayan Başkan Kocaispir Ankara’da Adana Milletvekilleri Şükrü Erdinç ve Ahmet Zenbilci ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’i ziyaret ederek kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip etti.

Yüreğir’in ve Adana’nın kalkınması için hükümetimizle sıkı bir diyalog halinde olacağız diyen Başkan Kocaispir ”Öncelikli olarak Yüreğir ilçemizde 19 Mayıs, PTT Evleri, Sinanpaşa ve Şehit Erkut Akbay Mahallelerinde bakanlığımızın kararı doğrultusunda yapılacak olan 2 bin konutluk kentsel dönüşüm projelerinin takipçisi oluyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili olarak yoğun bir çalışma başlatmış bulunmaktayız. ” diye konuştu. Ankara’da temaslarını sürdüren Başkan Kocaispir daha sonra Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u da ziyaret etti.

Adana milletvekilleri ve Adana Ziraat Odası Başkanları ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğu başkanlığında Ankara’da yapılan istişare toplantısına da katılan Başkan Kocaispir, Adana’daki tarımsal çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı ile ilgili konuşan Başkan Kocaispir ”Yüreğir dünyadaki 3 önemli ovadan birine sahip. Türkiye’nin tarım ürünlerinin bir çoğu bölgemizde yetişiyor. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Jülide Sarıeroğlu ile Adana Milletvekillerimiz ve Adana’daki Ziraat Odası başkanları ile bir araya gelip görüş alışverişinde bulundular. Faydalı bir görüşme oldu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir