Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88


Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar mazbatasını aldı

 

On binlerce Adanalı Zeydan Karalar’ın mazbatasını alıp göreve başlamasını “Halkçı Zeydan” sloganlarıyla kutladı.

 

Zeydan Karalar, mazbatasını alıp, devir teslim törenlerine katılmasının ardından hemşehrilerine hitap ettiği ilk konuşmasında, kentin tamamının belediye başkanı olduğunu ve hizmeti adaletli şekilde, Adana’nın her noktasına götürme kararlılıklarına vurgu yaptı.

 

Zeydan Karalar mazbatasını aldı, Sayhan Belediyesi’nde görevi devretti, Adana Büyükşehir Belediyesi’de görevi devraldı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve Büyükşehir Belediye Binası balkonundan on binlerce Adanalıya hitap etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar bugün Adana Adliyesi Esat Bozkurt Toplantı Salonunda, İl Seçim Kurulu Başkanı’ndan mazbatasını aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da mazbatasını aldığı törenin ardından Seyhan Belediyesi’ne geçen Zeydan Karalar, 5 yıl boyunca sürdürdüğü görevini Akif Kemal Akay’a teslim etti. Mazbata ve devir teslim törenlerinde Adanalılar büyük coşkuyla Başkan Zeydan Karalar’a eşlik etti.

Zeydan Karalar, daha sonra Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Buradan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Zeydan Karalar, eski başkan Hüseyin Sözlü’nün de katılımıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Sözlü, Başkan Zeydan Karalar’ı kutladı ve başarı diledi.

Zeydan Karalar da devlette devamlılığın esas olduğunu vurgulayarak, Adana için çok çalışma kararlılığını belirtti.

ON BİNLERCE HEMŞEHRİSİNE HİTAP ETTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, devir teslim törenindeki konuşmaların ardından belediye binasının balkonuna çıkarak, kendisini dışarıda büyük coşkuyla bekleyen on binlerce Adanalıya hitap etti.

Zeydan Karalar’a CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP’li bazı ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, konuk belediye başkanları, İyi Parti yöneticileri, üyeleri ve Karalar’ın ailesi eşlik etti.

Kısa bir süre önce CHP Gençlik Kolları Üyesi Ziya Can Dedeoğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntüsünü belirten Zeydan Karalar, kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

HALKÇI ZEYDAN

Adana Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanan ve Başkan Karalar’ı, “Halkçı “Zeydan sloganlarıyla karşılayan Adanalılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar

“Bu işe emek veren, gönül veren on binleri, yüz binleri selamlıyorum” diyerek başladığı konuşmasını Ahmet Arif’in, “Haberin var mı taş duvar?” şiirini okuyarak sürdürdü. Şiirde geçen “Dağlarına bahar gelmiş memleketimin” dizesine vurgu yapan Zeydan Karalar, Adana’da seçim başarısının ardından gelen baharın bu yıl daha bir güzel ve anlamlı olduğunu belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’ya ve Adanalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Adana’ya inandık, Adanalı bize inandı. Yola çıktığımızda benden desteğinizi esirgemeyeceğinizi adım gibi biliyordum. Çünkü ben sizin içinizden geldim. Sizi benim kadar kimse tanıyamaz. 30 yıl sonra birlikte elde ettiğimiz başarıdan dolayı çok gururluyum. Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bugün toplanan kalabalığın daha önce toplandığını hatırlamıyorum. Bu bize olan güvenin sonucudur” dedi.

HER KESİMDEN OY ALDIK

Seyhan’da 5 yıl belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Başkan Zeydan Karalar, “Ben 41 yıllık CHP’liyim. Millet İttifakı’nın adayı olarak seçimi kazandık. Ben hem CHP’den hem İyi Parti’den, hem de diğer siyasi partilerin üyelerinden oy aldım. Boşuna Adana Partisi tanımını kullanmıyorum. CHP’nin bir önceki seçimde oyu yüzde 25’ti. Biz bu seçimde oyumuzu yüzde 54-55 bandına yükselttik. Her kesimden oy aldık. O yüzden Adanalıların tamamına teşekkür ediyorum. Benden desteklerini esirgemediler. Seyhan’da olduğu gibi, Büyükşehir’de de kesinlikle ayrım yapmadan hizmet edeceğiz. Sorumluluğumuz büyük” diye konuştu.

BORÇ ÇOK AMA OLANAKLAR DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ

Bir konuya değinmeden geçemeyeceğini, bunu da şikayet anlamında, ya da önceki yönetimi suçlama amacıyla söylemediğini belirten Başkan Zeydan Karalar, Adanalıları bilgilendirmek için mali tabloyla ilgili bir iki bilgi aktarmak istediğini ifade etti.

Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti: “Durum ne olursa olsun elbette olanaklarımızın tamamıyla hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalışacağız. 2014’te Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borcu  1 milyar 796 milyon liraydı. Bugün itibariyle borç, bir bölümü metro kaynaklı olmakla birlikte, 3 milyar 784 milyon lira. Yani neredeyse 4 milyar lira. Eski parayla dile getirirsek 4 katrilyon lira. ASKİ’nin 923 milyon liralık borcuyla birlikte toplam 5 milyar lira borç var. Mali tablo bu. Siz her zaman dersiniz ya ‘Zeydan Yapar’ diye. Doğru ama yoktan da var edemeyiz.

BANKAMATİKÇİLERLE YOLLARIMIZ AYRILIR

Ayrıca çalışan, alın teri döken hiç bir kardeşimize dokunmayız, işlerini yapmaya devam ederler. Fakat belediyenin sırtında yük olan, çalışmadan para alan kardeşlerimiz kusura bakmasınlar.

Seçimden önce söz verdiğimiz gibi su ücretinde indirim yapacağız ama bunu iki ya da üç kademede gerçekleştireceğiz. 2. meclis toplantısında, yani mayısta ilk su ücreti indirimi yapılacak.”

YOLUMUZ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Seçim çalışmaları sırasında Millet İttifakı adalarının, karşı ittifakın adaylarıyla ilgili olumsuz tavır takınmadığını kaydeden Zeydan Karalar, “Biz yapacaklarımızı anlattık fakat karşı ittifakın adayları bizlere ağır suçlamalarda bulundular. Özellikle bana çok ağır yüklendiler. Adana’nın her köşesine gittim ve her yerde olumlu geri dönüş aldım, iyi karşılandım. Bizim yolumuz hak-hukuk devletinin yoludur, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik Cumhuriyetin yoludur. Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz” dedi

ZİYARETLERİ, KUTLAMALARI 1 AYDA BİTİRİP, YOĞUN HİZMETE, ÇALIŞMAYA GEÇECEĞİZ

Belediye başkanlıklarının kazanılmasından sonra 1 yıla yayılan ziyaretlerin hizmetin önünde önemli bir engel olduğunu da dile getiren Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkın içinde olacağım, bürokratlarla hemen toplanıp mali portreyi düzeltmek için çalışacağız. Biz zaten sokakta, düğünde, cenazede halkımızla, hemşehrilerimizle ölene kadar birlikte olacağız. Bir yönetici parayı, kadroyu ve zamanı iyi kullanmalı. Ziyaretlerimizi, kutlamamızı en geç 1 ay içinde bitirip, işimize bakacağız.”

BU GURUR BİZE SONSUZA KADAR YETER

Konuşmasının son bölümünde Adanalılara bir kez daha teşekkür eden Başkan Zeydan Karalar, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur” diyerek Kurtuluş Savaşı verme düşüncesinin zihninde Adana’da geliştiğini ifade ettiğini ve bu gururun da Adana için sonsuza kadar süreceğini söyledi.

Başkan Karalar konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim şiiriyle sonlardırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu da, Adanalılara desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Başkan Zeydan Karalar’ı kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir