***ULUSLARARASI YAZ KAMPI SONA ERDİ

*** ADANA’NIN DOĞAL VE TARİHİ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFETTİLER

Rotary kulüpleri her yıl yaptıkları organizasyonla dünyanın farklı ülkelerinden gelen yabancı öğrencileri ‘Uluslararası Kısa Dönem Yaz Kampı’nda ağırlayarak Türkiye’yi, Türk Kültürü’nü ve Adana’yı tanıtıyor. Bu yılda Adana Çukurova Rotary ve Tepebağ Rotary kulüpleri olarak 16-18 yaş aralığındaki öğrencileri misafir ettiler.

yaz_kampı__4.jpeg

Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, kültür değişimini ve uluslararası barışa destek olmayı hedefleyen program dahilinde,  hep birlikte; yüzme, dans, müzik ve resim gibi etkinliklerin yanı sıra, Adana’nın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetme, Türk gelenek kültürünü paylaşma fırsatını buluyorlar.

Adana Çukurova ve Tepebağ Rotary Kulüpleri’nin ortak düzenledikleri ‘Uluslararası Kısa Dönem Yaz Kampı’ başarıbir şekilde sonuçlandı. Kampın amacı, yaşları 16-18 aralığında olan ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen yabancı öğrencilere, Türkiye’yi, Türk Kültürü’nü ve Adana’yı tanıtmak. Tepebağ Rotary Kulübü Başkanı Merih Terzi ve Çukurova Rotary Kulübü başkanı Bekir Turgut yapılan ortak açıklamada şunları söyledi. “Ülkemizden ve şehrimizden güzel anılar ile ayrılan katılımcılar, hayatlarının bundan sonraki kısmında Türkiye’nin birer gönüllü elçileri olacaklarına inandıklarını söyledi. Kamp boyunca, Adana ve çevre illerde tarihi ve turistik yerleri gezen öğrenciler, gezi ve eğlencenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldılar. Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne giderek, oradaki engelli öğrenciler ile yemekler yaparak ve resim çizerek çeşitli aktivitelere katıldı’’iki_başkan_ve_öğrenciler.jpeg

HABER ZAFER ŞAHİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir