Beyza Piliç ve Hamza Efendi Baklava tesislerimizi ziyaret ederek Tesisler hakkında çeşitli bilgiler alan Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, İlimizin Ekonomi ve İstihdamına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

Beyza Piliç Yönetim Kurulu Üyesi Recep Çalışkan Vali Mahmut Demirtaş’a yapmış oldukları anlamlı ziyaretlerden dolayı teşekkürlerini ileterek Beyza Piliç Ailesi hakkında önemli bilgiler verdi.

1979 yılında üç kardeş tarafından Adana – Mersin yolu üzerinde kurulan Akyem A.Ş., 500 m2’lik kapalı alanda yem üretimi ile yola koyulmuştur. Gerek yem gerekse yemciliğin fazla bilinmediği 70 ve 80’li yıllarda, Akyem A.Ş. kurucuları sektöre öncülük ederek ve bu konuda büyük çaba harcayarak Adana’da yemciliği tanıtmışlardır. AKYEM A.Ş. 13 tesis, 492 perakende satış mağazasıyla 2086 kişiyi istihdam etmektedir. Beyza Piliç çatısı altında bulunan kuluçkahane tesisinde, Kuluçkalık yumurta üretimi konusunda sertifika sahibi kümeslerinde üretilen ve daha sonra depolanan yumurtalar, özel nakliye araçlarıyla kuluçka tesisinde yer alan yumurta deposuna aktarılırlar. Beyza Piliç ve Hamza Efendi şubeleri başta olmak üzere tesislerde ki kameraların tek bir çatı altında toplandığı kamera merkezinde, personeller tarafından görüntüler izlenmekte ve gerekli durumlarda ilgi birimlere bilgi vermektedir. Beyza Piliç sofralık yumurta tesislerinde, tam otomatik sistemle çalışan kafeslerde muhafaza edilen tavuklardan toplanan yumurtalar, bant sistemi ile taşınmakta; kontrol, kayıt ve ambalaj aşamalarının ardından da Beyza Piliç satış noktalarında tüketicilere sunulmaktadır. Hamza Efendi Markası ile baklava üretimimiz, firmamız bünyesinde 2016 yılında 1600 metrekare kapalı alanda başlamıştır. Hamza Efendi Baklava çeşitleri, Adana’da 22, Hatay’da 17 ve Mersin’de 7 olmak üzere toplam 46 perakende mağazasıyla tüketicilere direkt olarak ulaştırılmaktadır. Hamza Efendi, baklava üretimindeki deneyimini; dondurma, mantı ve yufka ürünlerinde de kullanarak tüketicilerine sağlıklı ve lezzetli ürünler sunmaya devam etmektedir.

Vali Mahmut Demirtaş verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ettiği firma yetkililerine bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulunduFOTO_3.jpeg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir