Adana’da GESAM Cumhuriyet Sergisi Başladı

Adana’da Cumhuriyet’in 98’inci yılı dolayısıyla düzenlenen resim sergisi sanatseverlerle buluştu. 25 ressamın 50 eserinin sergilendiği karma sergi, 10 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Birliği Adana Şubesi’nin düzenlediği, Cumhuriyet’in 98. Yılı Karma Sergisi Adana’da sanat izleyicileriyle buluştu.

Gülşen Doğan ”Türkiye Güzel sanat Eseri sahipleri Meslek Birliği Adan Şube Başkanlığın Seçilmiş olduğum 2020 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle serginin ardından

Çin’de başlayıp tüm dünya’yı erkisi altına alan covid -19 Kısıtlamaları Nedeniyle ile Etkinliğimiz Uzun bir süre yapamadığımızdan dolayı pandemi süresince 3 online  sergi ile sanat severlerin beğenisine sunmuş olduğumuz eserler internet avantajı ile uluslararası izlenmesine neden olmuştur.”

Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık
Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık
25 RESSAMIN 50 ESERİ SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

Adana Büyük Şehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılan sergide, 25 ressamın, toplam 50 eseri sergileniyor.

Sergide, ağırlıklı olarak Atatürk ve Cumhuriyet konuları dikkat çekiyor.

Sergiye öncülük eden GESAM oluşumunun Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan, yerel yönetimlerin sanat etkinliklerine daha çok teşvik etmesi gerektiğini belirtti.

Cumhuriyetin 98.Yıl Çoşkusu

30 yılı aşkın süredir sanatla uğraşan Saliha Yeşilköy de, amacının kaybolmaya yüz tutmuş kültürlerimizi gelecek nesillere sanatla aktarmak olduğunu belirtti.

Ressam Mehmet Nuri Börüban, geleneksel Türk kadınını yaşantısını resimle yansıtmaya çalıştığını ifade etti.

Birden fazla konunun işlendiği sergi, 10 Ekim tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir