Direm Yaşamını Yitirdi.
Adanalı Milli Basketbolcu Yaşamını Yitirdi

Birçok ünlü basketbolcu ile aynı takımda forma giyen yaşam mücadelesi veren bedensel engelli eski Milli Basketbolcu Faik Direm yaşamını yitirdi.

Haluk Yıldırım, Ercan Yeldan, Ziya Pala, Halit, Ömer Arıkan, Hakkı, Hüsnü Çakırgil gibi Türk basketbolunun önemli isimleri ile aynı takımda yer almış bedensel engelli eski Milli basketbolcu Faik Direm’e  eski Adana Valisi Mustafa Büyük sahip çıkmıştı..

Adana’da aşık olduğu kızla evlendikten sonra trafik kazası geçirip sakat kalınca eşi tarafından terk edilen milli basketbolcu Faik Direm, rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir yaşam mücadelesi veriyordu.

Direm Yaşamını Yitirdi.
Direm Yaşamını Yitirdi.
TBF ESKİ BAŞKANI ERDENAY’DAN DESTEK

Basketbol programı PİVOT ‘ta canlı yayın konuğu olan eski Milli Basketbolcu Faik Direm’in yaşam mücadelesi yürekleri burktu.

Canlı yayına telefon bağlantısı ile katılan eski Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, “Faik kardeşimizin durumunu henüz yeni öğrendim. Bu sporcumuz için maddi-manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Pivot programına da duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuşmuştu. 

ESKİ VALİ BÜYÜK’TEN BABA ŞEVKATİ

Basketbol yorumcuları Kamil Yalçın Göl ve Ömer Zor ile zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Faik Direm’i makamında kabul eden eski Adana Valisi Mustafa Büyük anlatılanlar sonrası oldukça duygulanmıştı..

Adana Valisi Mustafa Büyük’ün kendisine gösterdiği şefkatli yaklaşım sonrası Faik Direm gözyaşlarını tutamayarak ağladı.

Büyük’ün kendisine gösterdiği şefkatli yaklaşım
Büyük’ün kendisine gösterdiği şefkatli yaklaşım

Duydukları ve gördükleri sonrası oldukça üzüldüğünü belirten Vali Büyük, “Evladım sen çok sıkıntı çekmişsin. Biz devletimizin yetkilileri olarak senin gibi başarılı bir sporcuya sahip çıkarak destek vereceğiz. Senin durumunun ve yaşam standartlarının iyi olması adına gerekeni yapacağız” diye konuşmuştu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir