Akgün,”Bölgede Şartlar Çok Zor”
Akgün,”Bölgede Şartlar Çok Zor”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, eşi Cennet Akgün ile beraber yangın bölgesinde  4 gün boyunca çalışmalara destek olduklarını belirtti.

Kamp Ateşi Arama Kurtarma Ekibi (KATAK) ne katılarak Marmaris’te Turgut Köy, İçmeler ve  Hisarönü gibi noktalarda, arama kurtarma ve soğutma çalışmalarına eşi Cennet Akgün ile katılan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Biz yurttaşlarımızla, iç içe onların yanında olacağız. Aldığımız bazı duyumlara göre, bir kaç bölgede iktidar partsinin üyeleri yardım için gelen gruplara engel olmaya çalışarak tartışma çıkarmışlar. Yardım çadırlarını tahrip etmişler. Bu zor günlerde bu şekilde davranılmasını şiddetle kınıyoruz. Bugün siyaset yapma değil birlik olma günüdür” dedi.

Kamp Ateşi Arama Kurtarma Ekibi

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün,” Kamp Ateşi Arama Kurtarma Ekibi (KATAK) ile beraber 3 bölgede, 4 gün boyunca vatandaşlarımızın yanında olmak ve onlara birazda olsa destek vermek amacıyla eşimle beraber çalışmalara katıldık. Bölgede şartlar o kadar zor ki tarif etmenin imkanı yok. Tam anlamıyla bir felaket yaşanıyor. Umarım bir daha böyle felaketler yaşamayız” şeklinde konuştu.

YANGIN BÖLGESİNDE ŞARTLAR ÇOK KÖTÜ
YANGIN BÖLGESİNDE ŞARTLAR ÇOK KÖTÜ
Ülkemiz yangın yerine dönmüş

Akgün, “Eşim ile birlikte, partimiz ve şahsımız adına destek verdik. Ankara’ya dönerek o bölgeler için kampanya başlattık, yardım topluyoruz ve o bölgelere yardım kamyonları ile beraber eşim ve ben tekrar gideceğiz ve destek olacağız. Ülkemiz yangın yerine dönmüş yediklerimiz boğazımızdan geçmiyor. Bu zor günleri birlikte, omuz omuza vererek aşacağız. Gün siyaset yapma günü değil birlik ve beraberlik günü. Felaketi yaşayan vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Bütün imkanlarımızı seferber ederek onların yaralarını sarmamız lazım. Bu vatandaşlık borcumuz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.