“Amacımız Atatürkçü çocuklar yetiştirmek”

Çukurova Belediyesi’nin semt kreşlerinde eğitim gören çocuklar ve aileleriyle buluşan Başkan Soner Çetin, “Semt kreşlerimiz Türkiye’ye örnek oldu. Burada Atatürk ilkelerine bağlı, cumhuriyet değerlerine sahip çıkan çocuklar yetişiyor. 7 olan semt kreşi sayısını önümüzdeki dönemde artıracağız” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “ağaç yaşken eğilir” ifadesini kullanarak amaçlarının Atatürkçü ve cumhuriyet değerlerine sahip çıkan çocuklar yetiştirmek olduğunu söyledi.

Semt kreşlerinde eğitim gören çocuklarla ve ailelerinin katıldığı Doğal Park’taki etkinlikte konuşan Başkan Soner Çetin, “Çocuklarımızı Atatürk sevgisiyle ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Zaman zaman kreşlere yaptığım ziyarette çocukların İstiklal Marşı’nı, 10. Yıl Marşı’nı, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduğunu görünce çok mutlu oluyorum” dedi.

ATATÜRKÇÜ NESİL VURGUSU

Çocukların bu konulardaki duyarlılığını artırmak için her ayın 10’unda bir okulu Anıtkabir’e götürdüklerini, her ayın 19’unda saat 19.00’da panel düzenlediklerini ve önemli isimleri konuşmacı olarak ağırladıklarını anlatan Başkan Çetin, bu uygulamaların önümüzdeki dönem de devam edeceğini açıkladı.

Başkan Soner Çetin, çalışan kadınları düşündükleri için göreve geldikten hemen sonra ilk kreşi açtıklarını ve 5 yıl içinde kreş sayısını 7’ye çıkardıklarını belirterek, kreş sayısının ihtiyaç dahilinde artacağı müjdesini verdi.

KREŞ SAYISI ARTACAK

Semt kreşlerinin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu kaydeden Başkan Çetin, “Bizden sonra tüm belediyeler kreş açmaya başladı. Türkiye’de en çok kreş sayısına Çukurova sahip. Açmaya da devam edeceğiz. Nerede talep varsa oraya kreş açacağız. Eğitim ve lojistik olarak üst seviyede olan kreşlerimiz için sembolik bir ücret alıyoruz ve bu fiyat değişmeyecek” şeklinde konuştu.

Başkan Çetin, yeni dönemde Nöbetçi Kreş uygulamasına başlayacaklarını ve ailelerin özel günlerinde çocuklarını gece 01:00’e kadar çocuklarını buraya emanet edeceğini de ifade etti. Engelli annelerini unutmadıklarını kaydeden Başkan Çetin, “Engelli anneleri çocuklarını kimseye bırakamıyor. Biz onları da düşündük. Mola Evi açacağız ve anneler engelli çocuklarını buraya bırakarak kendi özel işlerini halledecek, kendilerine zaman ayırabilecek” dedi. Başkan Çetin şöyle devam etti:

ÖNCE İNSAN DİYEREK YOLA ÇIKTIK

“Biz ‘Önce insan’ diyerek yola çıktık, merkezimize insanı aldık. Doğumundan ölümüne tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, hayat standardını yükseltmek için projeler ürettik. Bunu yapmaya da devam edeceğiz.”

Başkan Soner Çetin konuşmasının ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinlik, tiyatro ve palyaço gösterileri ile devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir