AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar

AOSB’de Yeşil Mutabakatın İlk Adımları Atıldı “Yeşil Mutabakat Ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı”  

AOSB’den “Çevreci” Çalıştay Bir Değişim Sürecine Girmesi Zorunlu Hale Gelmiştir.”

AOSB Pdo Koordinatörü Atü Tto Müdürü Tuğçe Demirdelen: “Kazananlar Bu Sürece Hızlı Bir Şekilde Uyum Sağlayan Firmalar Olacaktır.”

NOVACELL AJANS/ADANA /  Türkiye’nin en büyük ticaret partneri olan AB’nin, çevresel problemleri tek başına çözemeyeceğinden hareketle iş birliği içinde olduğu ülkelerden de “Yeşil Mutabakat” kapsamında bir takım kriterlere uymasını bekleyecek olmasını dikkate alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü,  vizyoner bir yaklaşımla “Yeşil Mutabakatın” ilk adımlarını attı.

Yeşil Mutabakat ile ilgili ayrıntıları paylaşmak, iyi uygulama örneklerini göstermek ve aynı zamanda bilinçlenerek aksiyon planları oluşturabilmek adına  Yeşil Mutabakat’ın ilk adımları niteliğinde olan 2 günlük çalıştay, AOSB Seyhan Salonu’nda gerçekleştirildi.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar: “Yeşil Mutabakat Kriterlerine Sahip Olmayan Firmalarımızın 

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, çalıştayın açılış konuşmasında; 11 Aralık 2019 tarihli “Avrupa Yeşil Mutabakatı” kriterleri ile firmaların ticaretlerini sürdürebilmek için bu mutabakata uyum sağlamalarının  önemine  dikkati çekti. 

Avrupa Birliği’nin bu mutabakatı; 2050’de sera gazlarının net emisyon değerinin sıfırlanması hedeflerine ulaşmak için yeni stratejiler belirlenecek bir yol haritası olarak açıkladığına vurgu yapan Bölge Müdürü Ersin Akpınar, şunları söyledi:

“Mutabakatın bir diğer önemli boyutu ise, çevresel problemleri AB’nin tek başına çözemeyeceğinden hareketle AB’nin iş birliği içinde olduğu ülkelerden de bu kurallara uymasını bekleyecek olmasıdır. Bu nedenle ülkemizde yer alan ve istenilen kriterlere sahip olmayan firmalarımızın bir değişim sürecine girmesi zorunlu hale gelmiştir.”

One thought on “AOSB’den “Çevreci” Çalıştay”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir