AOSB YÖNETİMİ BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE İLE BİR ARAYA GELDİ
AOSB’NİN PROJELERİ BAKANLIKTA TANITILACAK

NOVACELL AJANS/ADANA-Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB), üniversite-sanayi iş birliği kapsamındaki çalışmalarını takdir ettiğini söyledi. AOSB yönetimi ile çevrimiçi toplantıda bir araya gelen Büyükdede, AOSB’nin VAP, TEVMOT ve Ar-Ge projelerini içeren yenilikçi çalışmalarının bakanlıkta anlatılması için toplantı organize edileceğinin de bilgisini verdi

AOSB YÖNETİMİ BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE İLE BİR ARAYA GELDİ

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Bölge Müdürü Ersin Akpınar,  Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve Proje Uzmanı Özkan Özbek,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Bakanlık Stratejik Plan ve Program Daire Başkanı Orhan Kılınç ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede
FİRMALARA TAM DESTEK

Hayata geçirdiği yenilikçi projeler ile Türkiye’deki OSB’lere rol model olan AOSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Bölge Müdürü Ersin Akpınar toplantıda,  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye, AOSB’nin firmalarına yapmış olduğu hizmetler ve projelere ilişkin detaylı bilgi verdi. 

BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE: “AOSB’NİN ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ TAKDİR EDİYORUM”

Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ise toplantıda AOSB-ATÜ üniversite-sanayi iş birliğinden bahsederek, AOSB Proje Destek Ofisi’nin yapısını ve yapılan çalışmaları anlattı. Demirdelen, Proje Destek Ofisi tarafından sanayicilerin  büyümeleri ve gelişimine yönelik VAP, TEVMOT ve Ar-Ge projeleri konularında sürekli destek verildiğini belirterek, “Firmaların isteği üzerine check-up hizmetleri ve AB Projeleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Bunların yanı sıra TUBİTAK, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teşvikleri ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılıp, bu teşviklerden en etkili şekilde faydalanmaları amaçlanmaktadır” dedi.

AOSB YÖNETİMİ BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE İLE BİR ARAYA GELDİ
AOSB YÖNETİMİ BAKAN YARDIMCISI BÜYÜKDEDE İLE BİR ARAYA GELDİ
KULUÇKA MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Teknoloji Transfer Ofisi ile de akademisyenlerin üniversitede kazandıkları bilgi, donanım ve becerileri sanayicilere kazandırma konusunda çalışmalar yapıldığını belirten Doç. Dr. Demirdelen,  AOSB – ATÜ ve TTO iş birliği kapsamında gerçekleştirilen Sanayi Odaklı Proje yarışması hakkında da bilgi verdi. 

Önemli Unsurlar
Önemli Unsurlar

Demirdelen, girişimcilere ve akademisyenlere projelerini geliştirip, inovatif çalışmalar üretebilecekleri  Kuluçka Merkezi’nin kurulum hazırlıklarının da devam ettiğini söyleyerek Temmuz ayında düzenlenen Yeşil Mutabakat Çalıştayına yönelik ayrıntıları paylaştı. İyi uygulama örneklerini göstermek ve aynı zamanda bilinçlenerek aksiyon planları oluşturabilmek adına Yeşil Mutabakat’ın ilk adımları niteliğinde olan 2 günlük çalıştayın son derece verimli geçtiğini anlatan Demirdelen, bu çalıştay ile birlikte farklı üniversitelerle paydaşlık kurularak, AOSB firmaları ile birlikte başlatılan pilot çalışmanın projelendirildiği bilgisini verdi. 

Yapılan sunum ve bilgilendirmelerin ardından Hasan Büyükdede projelerin bakanlıkta anlatılması için toplantı organize edileceğinin bilgisini vermesiyle toplantı sona erdi.

DİLEK AKIN

BENZER HABERLER

AOSB’den “Çevreci” Çalıştay

AOSB’de Üretime ”Sanat”Molası

Bakanlık Yetkilileri, TEVMOT Pilot Bölgesi AOSB’de

AOSB’nin Mega Projeleri Göz Kamaştırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.