Ata’ya Özlem Dolu Anma
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Ulu Önder’in en sevdiği yöresel oyun zeybek gösterisi yapan öğrenciler büyük alkış topladı.

Hatice Çatalyürek- ÖZEL HABER

Ata’ya Özlem Dolu Anma

Adana Petrol Ofisi İlkokulu’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü anısına düzenlenen törende, Ulu Önder, saygı, sevgi ve özlemle anıldı.

 Çiçeklerle Donatıldı

10 Kasım sabahı öğrenciler ve öğretmenler okul bahçesinde toplandılar. Törende önce minik öğrenciler Atatürk büstüne rengârenk çiçekler sundular. Saatler 09.05’i gösterdiğinde Ata’mızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra 1-G Sınıf Öğretmeni Gönül Adalı günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Programda ilköğretim öğrencileri Atatürk için şiirler okudu.

Ata’ya Özlem Dolu Anma
Ata’ya Özlem Dolu Anma
Yüreğimizde Yaşıyor

Adana Petrol Ofisi İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteride ‘Atam İzindeyiz’ pankartı açıldı. Miniklerin çiçekler eşliliğinde yaptığı gösteri büyük alkış aldı. Etkinlikte Atatürk’ün yaşamı canlandırılırken, günün anlam ve önemine uygun eserler söylenmesiyle duygusal anlar yaşandı. Öğrenciler tarafından seslendirilen “Atatürk Ölmedi Yüreğimde Yaşıyor” adlı şarkıya izleyicilerde eşlik ederek,  hep bir ağızdan Ata’ya olan özlem ve sevgi dile getirildi.

Büyük Alkış Aldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 83’üncü ölüm yıldönümünde, Adana Petrol Ofisi İlkokulu 3-B ve 3 -F sınıfı öğrencileri Atatürk’ün çok sevdiği ve kendisinin de oynadığı zeybek oyununu sergilediler. Üzerlerinde Mustafa Kemal Atatürk imzalı ve fotoğraflı sweatshirt giyerek zeybek oynayan minikler, izleyicilerden büyük alkış aldı. İzleyicilerin alkışları arasında öğrencilerin hazırladıkları oratoryo ile program sona erdi. Ç.METROPOL

BENZER HABERLER

Anlamlı 10 Kasım Etkinliği

Mustafa Kemal Atatürk Saygı, Minnet Ve Rahmetle Anıldı…

Şehitleri Anma Etkinliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir