Adana Çare sizsiniz Derneğinden Şehitleri Anma Etkinliği
Adana Çare sizsiniz Derneğinden Şehitleri Anma Etkinliği

İLKGÜN HABER – Adana Çare Sizsiniz Derneği 10 Kasım 1938 günü yaşamını yitiren  başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak ve tüm şehitler için dernek binasında kuran okuttular.

Yapılan anma etkinliğine TDP Adana il başkanı Halkan Malgaf ve Çukurova ilçe başkanı Hakan Akın ve yöneticileri, Memleket Partisi Adana il başkanı Celal Güven, Vatan partisi yöneticileri, MHP Seyhan belediye meclis üyesi Şehmus Uçar, Hüdapar il başkanı Salih Demir, MHP Belediye başkan adayı Müslüm Susar ve çok sayıda davetli katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları dualarla anıldı.

Dernek başkanı Burak Yıldırım kuran okunmasından sonra bir konuşma yaparak, Bu gün 83 yıl evvel aramızdan ayrılarak ebediye intikal eden Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgiyle minnetle anıyorum. Bu Cumhuriyet kolay kurulmamıştır. Ülkemizi Emperyalist emeller uğruna işkal ve esaret altında tutmak amacıyla parçalanmasını mubah sayanlara, en büyük cevabı Türkiye halkı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yanında yer alarak, canı pahasına ’da olsa ülkemizi işgalcilerden temizlemişlerdir.

Vatanın her bir karışını kanlarıyla sulayarak, bu güzel yurdumuzu gözlerini bile kırpmadan savunan aziz şehitlerimizi ve ulu önder Maraşal Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anmak için bu gün Çare sizsiniz derneğinde toplandıklarını açıkladı.

BENZER HABERLER

Mustafa Kemal Atatürk Saygı, Minnet Ve Rahmetle Anıldı…

Anlamlı 10 Kasım Etkinliği

One thought on “Şehitleri Anma Etkinliği”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir