ADANA(HABERİN SONU ) FUNDA AVCI TOPLUM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Başkan Aydar: “Ceyhanlıların isteği nedir, bunu çok iyi biliyoruz.”

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, hayırsever bir işadamı Ali Avcı  tarafından yapılan toplum merkezini devralarak  halkın hizmetine açtı.

Sarısakal Mahallesinde  hayırsever iş adamı Ali Avcı tarafından yaptırılan Funda Avcı Toplum Merkezi’nin açılışı  Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar , Adana Milletvekilleri, siyasi parti ve STK temsilcilerinin ve Ceyhan halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Toplum Merkezi’nin işletmesi açılış töreni ile Ceyhan Belediyesine devredildi. Açılış konuşmasında Funda Avcı Toplum Merkezi’nin  düğün, nişan, sünnet ve mevlüt gibi özel gün toplantılarında ücretsiz olarak halka tahsis edileceğini belirten Aydar, hemşehrilerinin hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek, belediye bünyesindeki her yerin halkın kullanım alanı olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Aydar: “Ceyhanlıların isteği nedir, bunu çok iyi biliyoruz.”

Açılış konuşmasında; “Bulunduğumuz mahalle  diğer mahallelere göre geri kalmış, unutulmuş, hizmetlerden mahrum olmuş ve de Ceyhanlılar için kanayan  bir yaradır. Sayın Ali Avcı ve ailesi hepimiz için burada gerçekten olağanüstü bir hizmet yaptı. Ceyhanlıların isteği nedir, bunu çok iyi biliyoruz. Ceyhanlı cebinde parası olmadan da düğün yapmak ister, nişanını yapmak ister, sünnetini yapmak ister, Ceyhanlı kötü gününde Ceyhan Belediyesini yanında görmek ister. Funda Avcı Toplum Merkezi sayesinde Ceyhanlılar bundan sonra düğününü, nişanını,sünnetini her türlü mutlu gününü ücretsiz bir şekilde yapabilecek, imkanlardan yararlanabilecek. Ceyhan’ı düşünen birileri var. Ceyhanlıları düşünen birileri var. O yüzden burası benim için çok kıymetli ve çok önemli, Ali Avcı ve ailesine ben çok teşekkür ediyorum. Bu toplum merkezine biz gözümüz gibi bakacağız, çünkü bu kıymetli iş adamımızın gerçekten yaptığı bu eser, Ceyhanlılar tarafından layıkıyla kullanılacak, ve de onlara  en güzel şekilde hizmet vereceğiz.” diyen Başkan Aydar törene katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Ceyhan’a verdiği değeri vurgulayarak;

 “ Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar  seçildiği günden bu yana  Ceyhan’da şimdiye kadar yapılmayan ne hizmet varsa hepsini 6 ay içinde gerçekleştirdi.Yapmaya da devam edecek. Herzaman olduğu gibi bugün de bizleri yalnız bırakmadı. Ceyhanlılara gerçekten verdiği değeri gösterdi. Ben kendisine çok teşekkür ederim. Zeydan Başkan’a bağlı olan 15 tane ilçe var ama Ceyhan’ı her zaman ayrı tuttu. Bizler için de Zeydan Başkan’ın her zaman yeri ayrıdır. O bizim abimizdir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın her zaman arkasındayız. Herkese çok teşekkür ediyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: “10 yıldır görmediğiniz hizmetleri kısa sürede göreceksiniz”

Funda Avcı Toplum Merkezi’nin açılış töreninde konuşma  yapan Başkan Zeydan Karalar Ali Avcı’nın memleketini unutmadığına vurgu yaparak : “Değerli kardeşlerim bizler millet olarak aslında gönlü zenginiz  ama parasal olarak  az zenginimiz var. İş adamı olan, işine sahip olan insanlar elbette atalarından dedelerinden çalışma azmini, dürüstlüğü, paylaşmayı aldılar.Ne yazık ki çoğumuz alamadı.Eğer siz bir yerde yetişmişseniz, sahip olduğunuz serveti gücü, dönüp büyüğünüz birlikte yaşadığınız insanları unutmayarak onlarla paylaşıyorsanız bu son derece önemlidir. Esasında insanlıkta budur, adamlıkta budur, Ali Avcı’ya gerçekten buradan hayranlığımı da, teşekkürümü de, takdirimi de etmek istiyorum. Biliyorum ki bu, burada kalmayacak iş birliğiyle  hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Değerli arkadaşlar 10 yıldır görmediğiniz hizmetleri kısa sürede göreceksiniz. Hepinize en derinden sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” dedi.

 Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz: “Ceyhan şanslı böyle bir hayırsever insanlar var.”

 Protokol konuşmaları sırasında söz alan Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz: “Öncelikle böyle bir tesisi Ceyhan’ımıza kazandıran Ali beye ve ailesine ben teşekkür ediyorum. Anneleri adına yapılmış olan bu merkez Ceyhan’ımıza ve mahallelerimize hayırlı hizmetlerle vesile olacak. Aynı zamanda hayırlı hizmetlerin merkezi olacak. Annelerinin ruhu şad olsun.Kimileri vatana millete hizmet eder, kimileri de böyle güzel tesisler yapar. Belediyeye, kamu kurumlarına bağışlar bu şekilde harika hizmetler yapar. Kimi alt yapı hizmeti yapar, kimi insan yetiştirir, bir şekilde ülkemize milletimize hizmet edilir. Funda Avcı Toplum Merkezi’ni Ceyhan Belediyesi üstlendi. Ceyhan’ımıza , mahallelerimize hizmet edecek.” Diyen Kaymakam Yılmaz Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerlerimizi de unutmadı.  “Birileri de bir yerde öle bir hizmet yapıyor ki onları da burdan anmadan gitmek olayacak. Barışın, huzurun ve adeletin tesisi için Fırat’ın doğusunda bulunan kahraman Mehmetçiklerimize, askerlerimize ve polislerimize Ceyhan’dan kucak dolusu selamlar, saygılar gönderiyorum. Allah onları korusun. Tesisimiz hayırlı olsun Avcı ailesini tekrardan kutluyorum. Ceyhan şanslı böyle bir hayırsever insanlar var. Ali beyden başka hizmetler de bekliyoruz. Böylesine yüreği zengin bir insan bununla yetinmemeli. Herkese teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Ali Avcı: “Annemizin adının yaşatılmasından dolayı çok mutluyuz”

 Toplum Merkezi’ni anneleri Funda Avcı’nın adını yaşatmak için yaptırdıklarını söyleyen Ali Avcı : “Değerli misafirler bugün burada iki duyguyu birlikte yaşıyoruz. Bir tarafdan merhum annemizin ölümünün  2. yılı dolayısıyla üzüntülü ve hüzünlüyüz. Diğer taraftan da bu çok amaçlı toplum merkezinin annemiz adına yapılarak ve annemizin adının yaşatılmasından dolayı da çok mutluyuz. Değerli dostlar biz bu topraklarda doğduk büyüdük, sevgili annemiz bu toprakları mahallesini komşularını gerçekten çok severdi. Annemizin bizlere yaptığı fedakarlık karşısında ona minnet borcumuzu onun adını yaşatarak ödemek istedik. Tüm Ceyhanlıların acısında coşkusunda ve her türlü faaliyetlerinde kullanacağı çok amaçlı toplum merkezini yaptık. İnanıyoruz ki annemiz bunun çok daha fazlasını hak etmiştir. Başta babam olmak üzere ben ve kardeşlerim bu güzel şehre olan  vefa borcumuzu bu şekilde sunmak istedik. Umarım tüm vatandaşlarımıza faydalı bir proje olur. Ceyhan Belediye Başkanı’mızın da Ceyhan halkına en iyi şekilde sunacağına tüm kalbimizle inanıyoruz. Bu eserin yapımında babamın çok emeği geçti, gece gündüz başında bekledi. Buranın en iyi şekilde yapılmasını sağladı. Ona burdan çok teşekkür ediyorum ve ellerinden öpüyorum. Buraya gelerek bizleri onurlandıran  Sayın Kaymakamımıza,  Büyükşehir Belediye Başkanımıza, her zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen Milletvekilimize çok teşekkür ederim. Buranın işletmesini devralıp Ceyhan halkıyla buluşturan onlara hizmet sunan Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar’a çok teşekkür ederim. Umarım bu tesisin Ceyhan halkına iyi ve kötü günlerinde faydalı olmasını temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir