YÜREĞİR BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KOCAİSPİR ”YÜREĞİR’DE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”

Yüreğir Belediyesi Fatih Mehmet Kocaispir Başkanlığı’nda ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bütün Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda İhtisas Komisyonları, encümen üyeleri, meclis katipleri ve meclis başkanvekilleri seçimi gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir omuz omuza verip el ve gönül birliği yaparak Yüreğir’in bütününe hizmet etmek için çalışacaklarını belirtti. Meclisin sorumluluğunun çok fazla olduğunu belirten Başkan Kocaispir ”Vatandaşlarımıza hizmet noktasında hem ahlaki hem siyasi sorumluluğumuz var. Doğru ve dürüst yaptığımız işlerde bütün meclis üyelerimizle omuz omuza hareket etmek istiyoruz. Yanlış işlere ise birlikte karşı çıkalım. Yüreğir bizden hizmet bekliyor. Yüreğir’de yepyeni bir hizmet anlayışla hareket edeceğiz. Herkesin emrinde olup görevimizi tamamladığımızda yaptığımız hizmetlerle hayırla yad edilmek istiyoruz. Bizden önce görev yapan bütün belediye başkanlarımıza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP Grubu adına söz alan İsmet Yüksel Yüreğir’e yapılacak bütün güzel hizmetlerin arkasında olacaklarını belirtti. Yüreğir’in bir an önce modern kentleşmeye geçilmesi gerektiğini belirten Yüksel ”Yüreğir’de 1998 yılında yaşanılan depremin hala izleri var. Vatandaşlarımız hala hasarlı evlerinde oturuyor. Bir an önce ilçemizde kentsel dönüşüm yapılmalıdır. Bizler yapacağınız bütün olumlu işlerin arkasında olacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Sözcüsü Metin Uğurlu huzur ve barış içerisinde birlikte hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösterelim diyerek yeni meclisin Yüreğir’e hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

İYİ Parti adına söz alan Recai Mercimek ilk meclis toplantısının Yüreğir’e hayırlı olmasını temenni etti. Yüreğir’in 36 ilden büyük bir ilçe olduğunu belirten Recai Mercimek ”Gelin Yüreğir Belediyesinde meclis üyeleri olarak ”Yüreğir İttifakı” kuralım. Bu birlik ve beraberliği burada sağlarsak başarılı oluruz. Yapılacak bütün güzel işlerde her zaman destek vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Bundan önce görev yapan bütün belediye başkanlarımıza da yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Yapılan seçimlerde Meclis 1. Başkanvekilliğine Aslıhan Yavuz, 2.Başkanvekilliğine Rüçhan İlvan, Meclis Kâtipliklerine ise Bihter Eşelioğlu, Mehmet Murat Kılınç asil yedek üyeliklere ise Selahattin Kılıç, Asım Gül seçildi.

Encümen Üyeliklerine ise Özdemir Gökdemir, Tarık Özünal, Suna Ögütcan seçildiler.

İhtisas Komisyonlukları seçiminde ise Bayındırlık ve İmar Komisyonuna Mustafa Özcan, Ünal Şahbazoğlu, Ali Pamuk, Muharrem Baran, Aydın Baş

Deprem ve Doğal Afet Komisyonuna Özdemir Gökdemir, Mehmet Murat Kılınç, Suna Ögütcan, Uğur Saylıkan, Duran Hakan Şaşmaz,

Kentsel Dönüşüm Komisyonu Asım Gül, Aslıhan Yavuz, Suna Ögütcan, Yılmaz Ballıoğlu, Bülent Vatansever,

Altyapı Hizmetleri Komisyonu Selahattin Kılıç, Murat Ayhan Benlice, Özdemir Gökdemir, İsmet Yüksel, Recai Mercimek,

Mesken ve Gecekondu Komisyonu Hacı Yüksekyayla, Emine Yıldırım, Ozan Gülaçtı, Zeki Kurşun, Duran Hakan Şaşmaz,

AB ve Dış İlişkiler Komıisyonu Bihter Eşelioğlu, Orhan Tosun, İhsan Topçu, Elif Naz Tozkoporan, Ugur Saylıkan,

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Emine Yıldırım, Aslıhan Yavuz, Furkan Bozkurt, Suzan Yiğit Zeynep Çelik,

Plan Bütçe Komisyonu Mehmet Murat Kılınç, Asım Gül, Hacı Yüksekyayla, Yılmaz Ballıoğlu, Suzan Yiğit,

Tarife Komisyonu Suna Ögütcan, Metin Uğurlu, Furkan Bozkurt, Cafer Boyraz, Zeki Kurşun,

Kanunlar Komisyonu Aslıhan Yavuz, Mustafa Özcan, Haluk Sığınç, Turgut Üstün, Aydın Baş

Eğitim Kültür Spor Komisyonu Özdemir Gökdemir, Selahattin Kılınç, Ayhan Murat Benlice, Elif Naz Tozkoporan, Zeynep Çelik,

Çevre ve Sağlık Komisyonu Ünal Şahbazoğlu, Ali Pamuk, İhsan Topçu, Muharrem Baran, Fevzi Ala,

İnsan Hakları Komisyonu Tarık Özünal, Metin Uğurlu, Ozan Gülaçtı, Şükrü Bayav, Fevzi Ala

Halkla İlişkiler Komisyonu Orhan Tosun, Bihter Eşelioğlu, Emine Yıldırım, Cafer Boyraz, Şükrü Bayav

021A4019.JPG

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir