Binali Yıldırım, Şanlıurfa gezisi kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada engeliler mehter takımıyla karşılanan Binali Yıldırım, bir süre mehter takımını gösterisini izledikten sonra engellilerle sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretinden sonra Eski Başbakan Binali YILDIRIM Şehit komiser Şükrü Can KAYADİBİ için Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek taziye ziyaretinde bulundu.

İl Emniyet Müdürü Veysel TİPİOĞLU ile görüştü görüşmede İl Emniyet Müdürü Veysel TİPİOĞLU ziyaretin anısına Eski Başbakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali YILDIRIM’A plaket hediye etti.

İl Emniyet Müdürlüğü ziyareti sonrasında Müdüriyet Binası önünde toplanan vatandaşlar Binali YILDIRIM’a sevgi gösterisinde bulundular.

Burada konuşan Yıldırım, İstanbul seçimleri Şanlıurfalılardan destek istedi. Şanlıurfa’nın bilinen en eski tarihe sahip bir il olduğuna vurgu yapan Yıldırım konuşmasının devamında,


Bilindiği gibi 2019 yılında Cumhurbaşkanımız Göbeklitepe yılını ilan etti. Göbeklitepe tam anlamıyla insanoğlu var olduğu günden bugüne bütün uygarlıkları bünyesinde barındıran muazzam bir hazine bir hava müzesidir. Göbeklitepe tek başına da Şanlıurfa’nın ne kadar değişik kültürlere değişik inançlara ev sahipliği yaptığını hoşgörünün hakim olduğunu gösteriyor. Peygamberler şehri Hazreti İbrahim, Hazreti Eyüp sabrın ve sadakatin iki büyük timsali 2 büyük peygamberdir. Bu şehrin kültür marka değerini daha da ileriye taşımak Zeynel Abidin başkanımızın öncülüğü olacaktır. Burası büyük Şanlıurfa bir de küçük Şanlıurfa var. İstanbul’da ben de küçük Şanlıurfalıların adayıyım. İstanbul’da 130 bin Şanlıurfa seçmeni var. 130 bin hemşerimizin duasını ve desteğini bekliyorum. 23 Haziran’da İnşallah İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin desteğinin bizimle beraber olduğuna yürekten inanıyorum.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir