İlçe Başkanı Hamza Milli : "Parti programımız içerisinde Cem Evlerinin İbadethane statüsüne alınmasını Genel başkanımız ve Partimiz çok önemsiyor.
 Cem Evleri “Parti Programı” içerisinde

Deva Partisi Cem Evlerinin İbadethane statüsüne geçmesi için “Parti Programı” içerisinde önemli yer vermektedir.

Deva Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli Yüreğir CemEvi Dedesi Cafer (Boyraz) Dede’yi  Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti.

Cem evi Dedesi Cafer Dede ile yapılan sohbet esnasında Cafer Dede: “Parti programınızı ve partiniz içerisindeki oluşumda genç kadroların olması çok sevindirici. Bu ülkeye kirli düşünceleri olan insanlar değil de ötekileştirmeden herkesi kucaklayan yeni bir neslin olması çok sevindirici “dedi.


İlçe Başkanı Hamza Milli : “Parti programımız içerisinde Cem Evlerinin İbadethane statüsüne alınmasını Genel başkanımız ve Partimiz çok önemsiyor. Partimiz Alevi vatandaşlarımızın başta Cem evlerine ait sorunların çözüme ulaştırılması konusu olmak üzere İnanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunların çözümü için gerekli her türlü adımı kalem kalem parti eylem planları içerisinde yer vermiştir.

   Cem evi Dedesi Cafer Dede ile yapılan sohbet esnasında
Cem evi Dedesi Cafer Dede ile yapılan sohbet esnasında

Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan bir konuşmasında; ” Tüm vatandaşlarımızın  inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacağız. Ötekileştirme hissi doğuran tüm uygulamalara son vereceğiz.” demişti. Bizlerde  insan odaklı bir parti olduğumuzun bilincindeyiz.

Bu coğrafya üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımız her anlamda  adalet, özgürlükler ve  hukuku eşitlik çerçevesi içerisinde yaşamalıdır. iktidara geldiğimizde yerel yönetimlerde öncelikle ilimiz ve ilçe belediyelerimizde  Cem evi  temsilciklerinin olması gerektiğine inanıyoruz.” dedi 

BENZER HABERLER

Deva Partisi Adana Aşure Etkinliği

Deva Partisi Çukurova İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi,

Deva Partisi Ceyhan İlçe Başkanlığı Toplantısı

One thought on “Cem Evleri “Parti Programı” içerisinde”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir