Çifte müjde Başkan Karalar’dan Büyükşehir çalışanlarına yeni yıl öncesi

Başkan Zeydan Karalar’dan Büyükşehir çalışanlarına yeni yıl öncesi Çifte müjde

“En Düşük Maaş 3 Bin 100 Lira Olacak”

çifte müjde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in, bekar bir işçinin asgari geçim tutarının ağır işlerde çalışanlar için 2 bin 792 lira 10 kuruş, orta nitelikteki işlerde çalışanlar için 2 bin 507 lira 70 kuruş, hafif işlerde çalışanlar için 2 bin 339 lira 10 kuruş olarak hesaplandığını paylaştı.

TÜİK)’in, bu açıklamasının ardından, geçtiğimiz Salı günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Grup toplantısında yaptığı Asgari Ücretin verği kesintisi olmada net 3.100 Tl olmalıdır şeklinde konuşmasının ardından ilk müjdeli haber CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan geldi.

Çifte müjde bu birinci müjdemiz

Adana Büyüykşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hükümetin asgari ücretle ilgili ne  karar verirse versin Belediye çalışanlarının 2021 yılında en düşük maaşlarının 3.100 olacağını belirtirken, “ Bu birinci müjdemiz, ikinci olarak İşçinin geçmişe yönelik mesai, ikramiye, yolluk ve bayram alacaklarının tamamı ödenecek.”dedi.

İki yerel TV’de ortak canlı yayına konuk olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’nın bugününü ve geleceğini şekillendirecek projelerini anlattı. Başkan Zeydan Karalar, programın son bölümünde Büyükşehir çalışanlarına iki önemli müjde verdi . Buna göre Adana Büyükşehir Belediyesi’nde en düşük ücret 3 bin 100 lira olacak. Ayrıca işçinin geçmişten kalan ikramiye, mesai, yolluk ve bayram alacaklarının tamamı ödenecek.

Asgari Ücret Daha Düşük Açıklansa Bile Belediye Çalışanı En Az 3 Bin 100 Lira Alacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye çalışanlarına iki müjde verdi. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde en düşük ücretin 3 bin 100 lira olacağını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, “Ülkemizde asgari ücret 3 bin 100 liranın altında açıklansa dahi, Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki en düşük işçi maaşı 3 bin 100 lira olacaktır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar

İkramiye, Mesai, Yolluk, Bayram Parası Gibi Alacakların Tamamı Ödenecek

Programda belediye çalışanlarına ikinci bir müjde daha veren Başkan Zeydan Karalar, “Çalışanlarımızın geçmişten kalan bazı alacaklarının ödenmesiyle ilgili uzun süredir yürüttüğümüz bir çalışmamız vardı. Arkadaşlarımızın zaten 2017-2018’den kalan alacaklarını ödemiştik. 2019 başından 2020’ye kadarki ikramiye, mesai, yolluk, yolluk, bayram parası alacaklarının tamamını ödeyeceğiz. Kardeşlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir