Çukurova’da Engellilerle Anlamlı İftar Programı

 

Çukurova Müftülüğü engelli vatandaşlara Salbaş’ta bir iftar programı düzenledi.

Engelli vatandaşlar  ve ailelerine yönelik verilen iftar yemeğine, Çukurova  Müftüsü Hüseyin Gün ve  İl Engelli koordinatörü Şule Taş, İlçe Engelli Koordinatörü Sümeyye Çamlı, Salbaş Kantin Camii imamı Sabit Gildir ,  Kur’an Kursu Öğreticileri Şerife Şeyban, Nayile Ünsal ve Mesule Temel, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

 

İftar programı Salbaş Kantin Camii imamı Sabit Gildir’in Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı.

Müftü Hüseyin Gün, Ramazan ayının fazileti hakkında kısa bir konuşma yaptı. İftar programına katılan engelli  bireyler ve aileleriyle birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) “Allah sizin suretlerinize bakmaz. O ancak sizin kalplerinize bakar.” buyurduğu hadis-i şerifini hatırlatan Müftü Hüseyin Hepimiz bu dünyada misafiriz, bu bereket sofrasında buluştuğumuz gibi cennet sofralarında da sizlerle buluşmayı niyaz ediyorum.” dedi.

 

Misafirlerin bulunduğu masaları tek tek dolaşan Müftü Gün, teşriflerinden dolayı herkese teşekkür etti.

İftar programına katılan dernek yöneticileri, engelli vatandaşlar ve aileleri ise iftar sofrasında birlikte olmalarından dolayı İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün şahsında, ekibine ve Başkanlığımıza teşekkürlerini ilettiler.

HABER A.TOKDEMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir