BÜYÜKELÇİ FLAKE’DEN İMAMOĞLU’NA ZİYARET FLAKE’DEN ‘ASKIDA FATURA’YA ÖZEL İLGİBÜYÜKELÇİ FLAKE’DEN İMAMOĞLU’NA ZİYARET FLAKE’DEN ‘ASKIDA FATURA’YA ÖZEL İLGİ

Cumhurbaşkanı ve AKP, İmamoğlu ve İngiliz Büyükelçisinin balıkçıda yemek yemesi ile ilgili MOBESE kameralarındaki “gizli” olması gereken görüntülerin yandaş medya aracılığıyla İmamoğlu’nu yıpratmak amacıyla kullanılmıştır!..

Londra Büyükelçimizin İngiltere Dışişleri Bakanlığı’na çağrılıp, sert bir fırça ile nota verildiğinden kamuoyunun haberi yok!..

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi’nin güvenliğine ve korunmasına yönelik olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bazı görüntülerle terör örgütlerine hedef olabilecek imkanları ortaya dökmesi sebebi ile Türkiye’ye nota vermiştir!..

Bu konuda açıklama beklendiği, gizlilik ve güvenlik gereği bu görüntüleri basına servis edenler ve yayınlayanlar hakkında adli işlem yapılması istendiği söyleniyor…

İmamoğlu’nun açığını yakalaya ağız, onu açığa düşüreceğiz derken, ülkeler arasında bir güvenlik krizine sebep oldular!…

Ekrem İmamogğlu Büyükelçim Flake
Ekrem İmamogğlu Büyükelçim Flake
Acaba popülist tavırlarının ülkeye neler kaybettirdiklerinin farkındalar mı?

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayıp bu gizli olması gereken ve büyükelçinin güvenliğini tehlikeye düşüren bu görüntülerin uluorta yayınlanması protesto edilmiştir!..

İngiltere misyonunun gerekli şekilde korunmasında zaafiyet gösterilmesinin iki ülke ilişkilerini baltalayacağına dair sert bir şekilde uyarılmıştır.

Erdoğan hükümetinin İmamoğlu ile ilgili bu karalama kampanyasından geri adım atmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Av. Yusuf Ziya KIVANÇ
Av. Yusuf Ziya KIVANÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bağlantıyı kopyala