(HABERİN SONU) Yerel Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet TAŞKIRAN

Emekli ve emekçiler ortak talepleri etrafında yan yana gelip,bir birlerine güvenmekten başka ve ortak mücadeleden başka çareleri yoktur.

RED EDECEĞİZ

Emekli ve işçi sınıfının başta olmak üzere ezilen sömürülen halk kitlelerinin kendi talepleri için birleşip mücadele ettiklerinde ,haklarına erişe bilidiklerini belirten TAŞKIRAN önümüzdeki sorun gayet açıktır.Ya kapitalis düzende hiç bitmeyen düzende birparçası olacağız yada kendi geleceğimiz için mücadele edip üzerimize yıktıkları,tüm fafturaları red edeceğiz.

İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ

Sanayiden tarıma bankacılıktan ulaşıma toplumsal üretim ile bölüşümün bütün alanlarında uluslar arası tekkellerin büyük toprak sahiplerinin tüm iş birlikçi eğemenlerinin ekonomik ve politik düzenlerini yıkmanın mümkün olduğunu söyleyen TAŞKIRAN Şöyel devam etti.

Emekli ve emekçi dar gelirli kesim zorunlu ihtiyaçlarını bile asgari düzeyde karşılıyamıyor. Piyasada bir çok mal satılmadığı için çöpe gidiyor bu gün inşaat sektöründe kullanıma hazır on binlerce konut var.Milyonlarca emekli ve emekçi en temel hakkı olan barınma hakkını karşılamak için bu konutları alamıyor sonuç olarak insanca yaşamak istiyoruz.

İnsanca yaşaya bilmediğizi söylemek mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir