Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek Hakan Denizli’ye yapılan silahlı saldırıyı kınadı

Adana ESOB Başkanı Sözütek:

“Failler yakalanarak adalete teslim edilmeli”

 ADANA- Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Egemen Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Denizli’ye yapılan silahlı saldırıyı kınadı. Başkan Sözütek, faillerin en kısa zamanda yakalanarak en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Egemen Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Denizli, Seyhan ilçesi Evren Siteleri’ndeki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınan Hakan Denizli’nin yakınlarını telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sağlık durumu hakkında bilgi alan Birlik Başkanı Nihat Sözütek, “Öncelikle Hakan Denizli’ye yapılan silahlı saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu saldırı, düşünceye, ifade özgürlüğüne, bağımsız ve tarafsız basına, halkın haber alma özgürlüğüne kentimizin vicdanına yapılmış bir saldırıdır. Gazeteci arkadaşımıza evinin önünde gerçekleştirilen bu saldırıyı, yapan ve yaptıranların yakalanması, devletin ve kentimizdeki yetkililerin görevleridir. Failler bir an önce yakalanmalı ve adalete teslim edilmelidir. Bu vesile ile Hakan Denizli’ye yapılan silahlı saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor, kendisine, ailesine ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’in şahsında basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir