ASKİ Genel Müdürü günlük gazetelerin ardından haftalık, 15 günlük ve aylık gazetelere de abone olunacağını belirtti:

 2_3.jpg

Aysan, “Gazete ayrımcılığı yapmak son derece çirkin”

Adana’da yayınlanan haftalık, 15 günlük ve aylık gazetelerin imtiyaz sahiplerinin oluşturduğu Yerel Medya Güç Birliği Platformu, ASKİ Genel Müdürü Zeki Aysan’ı ziyaret edip, yerel basının sorunlarının çözümü konusunda destek istedi.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ve platform üyeleri Hasan Hüseyin Türk, Cengiz Durak, Dursun Dağtekin, ASKİ Genel Müdürü Zeki Aysan’ı ziyaret etti. Platformun kuruluş amacı ve bugüne dek yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Platform Başkanı Göl, gazeteler arasında ayrımcılık istemediklerini kaydetti.

Yerel basının önemine vurgu yapan ASKİ Genel Müdürü Zeki Aysan, “Toplumun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesi görevini yapan yerel basın kuruluşlarını önemsiyoruz. Son günlerde bazı gazetelerden kuruluşumuzun sadece günlük gazetelere abone olacağı, bunun yanı sıra haftalık, 15 günlük ve aylık gazetelere abone olunmayacağı konusunda eleştiriler aldık. Böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Gazeteleri günlük ve diğerleri diye ayırmak son derece çirkin yaklaşımdır ” dedi.

Toplumu doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek görevini yerine getirip, gerçek anlamda gazetecilik yapan basın kuruluşlarının desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Aysan, “Ciddi anlamda borç içinde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde 2 dönemlik abone bedeli faturasını keserek yerel basına olan desteğini sürdürmüştür. ASKİ Genel Müdürlüğü de günlük gazetelerden sonra diğer gazetelerin abonelik faturalarını kesecekti r” ifadelerini kullandı.

344.jpg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir