GÜLTEN ABACI

HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI MÜCADELEMİZ

Hepimiz yaşam mücadelesinde, misafir olarak geldiğimiz ve her şeyin tıpkı bir kelebeğin ömrü kadar ne uzun nede kısa olan sadece Andan ibaret olduğu bu hayatta, birer yolculuk halinde, yaşamaya çalışıyoruz.
Ayakta kalmayı başarmak inancımızı, insanlık ve sevgi yolunda iyi birer insan olmak, yaşadıklarımızdan ders alarak yolumuza devam etmek, başımıza gelen her türlü iyi yada kötü olaylardan isyan etmeden teşekkür edebilmek bizler için en güzel erdemdir.

Hayatımızla mücadele etmek, bizlere yaşamın sunduğu bir sınavdır.

Hepimiz yaşamak ve ayakta kalabilmek için bir takım zorlukları aşmak için çaba harcıyoruz, emek veriyoruz.
Çünkü emek olmadan hiç bir şeyin karşılığını hayat bizlere sunmadığının bilincindeyiz.
Hayat, hepimizin bildiği gibi zorluk ve mücadelelere doludur.
Mücadelemizden vaz geçtiğimiz an her şeyin bittiği andır.

Peki ya, tüm bu zorluklarla nasıl baş edebiliriz?

Kendimizi bilgilendirerek, okuyarak, içimizdeki ışığın farkına vararak, her ne olursa olsun her şeyle baş edecek gücün sadece bizim içimizde olduğuna inanırsak her şeyin üstesinden gelebiliriz.
Başarılı olmak istiyorsak, mutlaka kendi gücümüze inanmamız ile birlikte sabrımızı göstermemiz gerekiyor.
Aynı kış olmadan bahar olmadığı zorluk çekmeden kolaylık yaşanmadığı hangi karanlık geceden sonra sabahın olmadığı, şuanda yaşadığımız savaşların, salgın hastalıkların sonsuza kadar sürmeyeceği, en büyük zorlukların dostumuz olacağı, tüm kazanılan savaşların tüm zorluklarla yapıldığını, düşünürsek her şeyin üstesinden rahatlıkla gelebilecek güce sahip oluruz. Bazen canımız yanıyor, sevdiklerimizi kaybediyoruz.

Hayata küsüp kendimizle baş edemez hale geliyoruz.

Oysaki insan olmamızın en önemli değeri yaşanılan tüm hatalarımızdan, tecrübelerimizden ders alarak gelişmek, ilerlemek ve vazgeçilmez temel besinimiz olan sevgimiz ile birlikte büyümemiz gerekiyor.
Unutmayalım ki hayat bizlere hangi zorluklarla sınarsa bunlar bizlerin imtihanı oluyor.
Kabul edelim ve teşekkür edelim.
Bunda da vardır bir hayır diyelim.
Çünkü bizleri mutluluğa getiren ve doğru yolu bulmanızı sağlayan kişilik karakterimizin oluşmasına neden olan tüm yaşadığımız zorluklarımızdır.
Karanlıklarla mücadele etmeyenler aydınlıkları, zorluklarla mücadele etmeyenler kolaylıkları, tüm bunlarla mücadele etmeyenler ise mutluluğu bulamaz.
Ereğiniz, tüm yaşam boyunca mutlu ve başarılı olmaksa dileğim dilediğinizin olmasıdır.
Sevgilerimle. Gülten Abacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir