SEYHAN MECLİSİ’NDEN KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN BİR ADIM DAHASEYHAN MECLİSİ’NDEN KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN BİR ADIM DAHA

SEYHAN MECLİSİ’NDEN KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İÇİN BİR ADIM DAHA

Seyhan Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Güngör Geçer’in, Türkiye’de 32 belediyenin imzaladığı Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı Seyhan Belediyesi’nin de imzalaması yönündeki teklifi müşterek komisyona havale edildi.

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın başkanlığında gerçekleştirilen Seyhan Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının son birleşiminde Başkan Akay, tüm kadınların emekçi olduğunun altını çizerek 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.

CHP Grubu adına Yasemin Çelik ve AK Parti Grubu adına Şule Özülkü yaptıkları gündem dışı konuşmalarda kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerini son bulması dileğinde bulunarak, kadınların toplumsal yaşamın birer parçası olduğunu vurguladılar.

Usül ve gündem hakkında söz alan CHP Grup Sözcüsü Güngör Geçer de her kadının emekçi olduğunun altını çizdiği konuşmasında, Türkiye’de 32 belediyenin Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı kabul ettiğini aktardı.

Geçer, “Cinayetlerin ve şiddetin olmadığı bir dünya ve ülke temennisiyle, diğer grupların da bilgisi dahilinde Seyhan Belediyesi’nin Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalayan ülkemizdeki 33.  Belediye olması yönündeki teklifimizin son madde olarak gündeme alınmasını talep ediyorum” dedi.

Geçer’in teklifi oy birliği ile görüşülmek üzere Kadın-Erkek Eşitliği komisyonu başkanlığında müşterek komisyona havale edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir