Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı Radyo Pembe’de

Radyo Pembe’de “Sporaktif” programında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi kadın futbolunun Adana’daki durumu ile sorunlarına değinildi..

Deneyimli gazeteci-radyocu K. Yalçın Göl’ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Radyo Pembe radyolar arasında fark yaratmaya devam ediyor..

Cuma günü saat 9.49’da yayınlanan sporun tüm branşlarının ele alındığı, organizasyonların değerlendirildiği, Çukurova Barış Gazetesi Spor Yazarı Basri Baş ile Kamil Yalçın Göl’ün yer aldıkları  “SPORAKTİF” isimli program Radyo Pembe’de büyük ilgi görmeye devam ediyor..

Türkiye Kadınlar Futbol 1.Ligi’nde Adana’yı temsil eden Adana İdmanyurdu Futbol Kulübü Başkanı Metin Taylancı ile Teknik Direktör Meryem Özyumşak’ın canlı yayın konukları olduğu programda Kadın Futbolu  ile ilgili geniş değerlendirmenin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı spordaki gelişmeler ele alındı..

ADANA’NIN İLK KULÜBÜ İDMANYURDU

1925 yılında kurulan Adana İdmanyurdu Kulübü’nün Adana’nın ilk resmi kulübü olduğunu belirten Başkan Metin Taylancı, “26 yıllık kulübümüz Türkiye’de her zaman ilklere imza atmasıyla tanınmaktadır. İlk Brezilyalı oyucuları biz transfer ettik. Milli takımlara sayısız oyuncu gönderdik. Yıllardır kadın futbolunda Adana’nın sesi olan kulübümüz yerel yönetimlerden hak ettiği maddi-manevi desteği maalesef görememektedir. Maddi-manevi imkansızlıklara rağmen Adana’yı en iyi şekilde temsil ediyoruz” diye konuştu.

Ligde her geçen hafta daha iyi futbol oynadıklarını belirten Teknik Direktör Meryem Özyumşak, “Takımımıza yeni transfer ettiğimiz 2 Nijeryalı oyuncumuz ile gücümüze güç kattık. Bundan sonra oynayacağımız maçları en iyi sonuçlarla tamamlayarak ligi arzu ettiğimiz yerde bitirmek istiyoruz. Yerel yöneticilerimizin bu takıma sahip çıkarak daha fazla destek vermeleri istiyoruz” dedi.

ZEYDAN KARALAR’DAN ÇİFTE STANDART

Yıllardır Adana’nın kadın futbolundaki sesi olan Adana İdmanyurdu’na ilçe belediyelerin destek vermelerinin yanı sıra, özellikle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın daha fazla destek vermesinin gerektiği konuşuldu.

Başkan Zeydan Karalar’ın Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde oynayan basketbol takımına maddi-manevi destekler verirken, yıllardır 1. Lig’de oynayan Adana’nın sesi olan futbol takımına ise üvey evlat muamelesi göstermeyerek acilen gereken desteği vermesinin gerektiği dile getirildi.

Adana’nın sporda sesi olma yolunda iddialı olduğunu gösteren Radyo Pembe, bundan sonra K. Yalçın Göl ve ekibiyle çıtayı daha da yükseltmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir