“SÖZ VERİYORUZ: GÖREVE BAŞLADIĞIMIZDA PROJELERİMİZİ MUTLAKA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Kahraman, Hizmetimiz Bireysel Değil Toplumsal Olacaktır

İLKGÜN HABER – Türkiye Emekliler Derneği Adana şubesi’nin 31 Temmuz Cumartesi günü Atatürk parkı 75.yıl Sanat galerisinde yapılacak olan kongresinde,  Başkan Adayımız Cumali Güçtekin’le birlikte bir ekip olarak yola çıktıklarını açıklayan Yusuf Kahraman, Biz adaylık çalışmalarımız esnasında ve 1 Ağustos günü göreve başladığımız gün itibarıyla, İnsan’a hizmeti merkeze koymak zorunda olduğumuzun farkındayız.

Bizim görev anlayışımızda hizmet bireysel değil, toplumsal olacaktır. Bunun yolu’da birlik  beraberlik ve biz olabilmekten geçeceğine inanıyoruz dedi.

Ülkemizde 13 milyona yakın bir emeklinin olduğunu açıklayan Yusuf Kahraman, emekliler yok sayılmaya ve açlığa mahkum ediliyorsa, emekli açısından bir sorun var demektir.  Bir emekli olarak, elbette emeklilerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını yakından biliyoruz.

Emekli Kardeşlerim: Biz Adana’da emeklilerin sesi olmak ve emekli sorunlarını çözmek adına aday olduk. İnanıyoruz ve çalışmalarımıza güveniyoruz.  31 Temmuz sonrası görevimizin başında olacağız. Bundan asla kuşkunuz olmasın…Kararlıyız ve kendimize güveniyoruz.

Asıl görevimiz projelerimizi tek tek hayata geçirdiğimiz an mutlu olacağız. Hizmet için proje üretmek ve uygulamak bizim işimizdir. Bu mutluluğu hep beraber birikte çok yakında tadacağız.Bundan asla şüpheniz olmasın.

Her şey yarınlarda daha güzel olacaktır. Zafer çok yakındır. Hizmette iş bilenin, çözüm üretenindir. Biz hizmeti emekli kardeşlerimizle birlikte çözeceğimize inanıyoruz.

Adana’dan ülkenin her köşesinde’ki emekli kardeşlerimizle  görüş alış verişi içerisinde olacağız. Gücümüz gücünüzle ses getirecek. Refah ve mutluluğu hep beraber, birlikte yaşamak için göreve talibiz. Gücünüz gücümüz olacaktır.

Ne demiştik; “Çalışmalarımız insan odaklı ve toplumsal olacaktır.” Gelin bu konuyu biraz açalım diyorum…

“SÖZ VERİYORUZ: GÖREVE BAŞLADIĞIMIZDA PROJELERİMİZİ MUTLAKA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
  • Birinci önceliğimiz; Sen ben yok, hep beraber birlikte derneğimizi yöneteceğiz.
  • Emekli kardeşlerimize askari ölçüde’de olsa bir katkı sunabilmek adına, kentimizin beş ana ortak noktasında belirlenen bölgede, mini marketler oluşturularak, hem ucuz, hem kaliteli ürünlerin, birinci elden tüketiciye ulaşmasını sağlayacağız.
  • Oluşturulan bu mini marketlerde, gerçek anlamda işe ihtiyacı olan ve bu işte tercübesi bulunan emekli kardeşlerimiz veya birinci derecede’ki yakınına gücümüz oranında iş istihtamı sağlanacaktır.
  • Dernek üyesi emekli kardeşlerimizin okumakta ve  mağduriyeti bulunan torun ve çocuklarına gücümüz oranında öğrenci bursu sağlanacaktır.
  • Hayatını kaybeden dernek üyemiz veya birinci derecede yakınlarının  cenaze merasimlerine katılım sağlanarak, maddi manevi katkı koymak adına bir fon ve ekip oluşturulacaktır. Oluşturulan bu fonla üyemizin bu acı gününde emeklimizin yanınında olmak ve bir defada olsa yemek hayratı verilecektir.
  • Derneğimizin Acil ihtiyaçlarında ve özel durumlarda kullanılmak üzere derneğe ait bir araç tahsis edilecektir.
  • Dernek üyesi emekli ve yakınlarının, yazın sıcağında çok cüzi bir fiyatla tatil beldelerinden faydalanmak isteyenlere,bu ortamın sağlanması için hazırlıklar yapılacaktır.
  • Sosyal aktiviteleri artırmak adına,Kültürel faaliyetler düzenlenerek, emekli kardeşlerimizin, morel seviyelerinin yüksek tutulması sağlanacaktır.
  • Dernek üyelerimizin faydalanması adına, kurumsal kimliğimizle kurum ve kuruluşlarla görüşme ve anlaşmalar yapılarak,indirimlerden yararlanması sağlanacaktır.
  • Emekli maaşlarının ve yaşam seviyesinin günün şartlarına göre uyarlanmsı adına dernek yöneticileri olarak bir çaba içerisinde kamuoyu oluşturmak ve emeklilerin sorunlarını yetkili mercilere duyurabilmek adına çalışmalar içerisinde olacağız.

Kardeşlerim: Biz göreve talip olur’ken görevimizin bilinci içerisinde ve sorunlarımıza çözüm olabilmek adına aday olduk. Görevimizin zor olduğunu biliyoruz. Biz zorlukları ortadan kaldırmak için adayız.

Emekli Kardeşlerim; Sözümüz söz. Laf değil çözüm üreteceğiz. Yusuf Kahraman olarak siz tüm dostlarıma sesleniyorum. Yetki ve karar elinizdedir. Bu güzelliği hep beraber yakalayacağız.

Türkiye Emekliler Derneği Adana şubesinin yapılacak olan seçiminde oy pusulamızın rengi PEMBE ve Başkan Adayımız Cumali Güçtekin’dir. Kardeşlerim tüm açıklamalarımıza rağmen şayet siz hale yanımızda yoksanız, bu demektir’ki, biz kendimizi sizlere yeterince anlatamamışızdır.

Taktir sizindir!

Ancak şunu çok iyi bilmenizi istiyorum. Biz yarınlara pembe gözle bakan değil, yarınlarda mutluluğu yaşayanlardan olacağız diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir