Kdeme tanziminatı bir ücetltir iş yasasına göre iş karşılığı işçiye yspılan ödemedir.

Kıdeme tazminatının karşılığını işçi peşin peşin çalışmıştır.Diğer ücret türlerinden farklı ödemenin fehsih tarihinde yapılması ve ödemenin feshin yasada belirtilen şekillerde birisiyle sona ermesi koşuluna bağlamış olmasıdır.
Kıdem tazminatı ücret olduğun için işverenin işçiye yapmış olduğu bir yardım değildir.İşçinin karşılı çalışarak iş verene ödediği ertelenmiş bir ücrettir.
 
Kıdem tazminat ücret olduğu için işçinin yıpranması yerine konulamaz işçinin iş kolları nedeniyle yıpranması koşulları varsa meslek hastalığıdır..Ayrıca tazmin gerekir
Aslında kıdem tazminatı karşılığı iş tarafından önceden ödenmiş ücret olduğu için iş sözleşmesi nasıl sona ermiş olursa olsun ödemesi gerekmektedir.İşcinin karşlığını önceden çalışarak ödediği bir ücret olması nedeniyle kıdem tazminatının sınırlandırılmasıdır.
KIDEM TAZMİNATI 1996 Tarihli 3008 Sayılı İş kanunu ile kabul edilen 81.yıllık işçi hakkıdır.
İŞÇİ KIDEM İDDASI GERÇEK DIŞIDIR.BİNLERCE İŞÇİ KIDEM TAZMİNATINI HAKETTİĞİ HALDE ALAMIYOR.
 
Kıdem tazminatını fona devrederek güvence getiriyoruz bu iddiasında ne kadar dogru kidem tamınatının tüm işçilik alacaklarının yeterli güvencesi yoktur.hükümet tarafından kıdem tazmınatının güvensızlıgıne yapılan vurgudur.

kıdem tazminatı ile ilgili görsel sonucu
HABER . MEHMMET TAŞKIRAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir